Saturday, 18 July 2015
25 June 2021
دیدار موسوی و کروبی،

«سخنان نسنجیده مسوولان باعث تحقیر ملت است»

2010 August 02

خبر / رادیو کوچه

روز گذشته یک‌شنبه میرحسین موسوی و مهدی کروبی با انتقاد از «تصمیمات و سخنان نسنجیده» مسوولان ایران، اظهار داشتند که چنین رفتارهایی موجب اعمال تحریم و در نتیجه سخت‌تر شدن شرایط زندگی برای «بخش عظیمی» از جامعه شده است.

به گزارش سحام نیوز، میرحسین موسوی روز یکشنبه به دیدار مهدی کروبی رفت و این دو رهبر اصلاح‌طلب درباره آخرین تحولات روزهای اخیر رای‌زنی کرده‌اند.

میرحسین موسوی و مهدی کروبی با محکوم کردن «تهدیدهایی» که علیه ایران صورت می‌گیرد، طی یک موضع‌گیری مشترک تصریح کردند تصمیمات و سخنان نسنجیده برخی مسوولان موجب تحقیر مردم ایران در دنیا شده و علاوه بر تحریم‌های همه جانبه، تهدیدها را نیز به هم‌راه داشته و کار را به جایی رسانده‌اند که حتا عقب‌نشینی از برخی مواضع قبلی نه تنها امتیازی برای کشور به هم‌راه ندارد بلکه موجب بحرانی‌تر شدن شرایط می‌شود.

به گفته این دو رهبر اصلاح‌طلب‌‌ تحریم‌های صورت گرفته آسیبی است که به قشر محروم جامعه وارد می‌آید و شرایط را برای این افراد که متاسفانه بخش عظیمی از این جامعه هستند سخت‌تر می‌کند.

میرحسین موسوی هم‌چنین با ابراز نگرانی از وضعیت زندانیان سیاسی گفت: «خبرهای تلخ و ناگواری را از بند زندانیان گمنام سیاسی علی‌الخصوص بند زنان در خبرها می‌خوانیم که بسیار مایه تاسف و اندوه است. شاید بهتر است تا دیر نشده مقامات قضایی و امنیتی به این موارد رسیدگی کنند تا فردا که مسئله‌ای رخ داد و پرده‌ها کنار رفت تقصیر را به گردن تعدادی عوامل خودسر نیندازیم.»

مهدی کروبی هم‌چنین با اشاره به کاربرد اصطلاح «فتنه» که جریان حاکم درباره روی‌دادهای پس از انتخابات به کار می‌برد، گفت: «فتنه چیزی نیست جز مهندسی آرای مردم و نادیده گرفتن حق رای آنان. فتنه چیزی نیست جز تهمت زدن هر روزه، آن‌هم از تریبون‌ها و رسانه‌هایی که از بیت‌المال تامین می‌‌شوند و فتنه چیزی نیست جز رفتارهای به دور از دین، قانون و انسانیت که با زندانیان سیاسی و خانواده‌هایشان صورت می‌پذیرد.»

گفتنی است چندی پیش احمد جنتی امام جمعه موقت تهران در اظهار نظری از به‌دست آوردن سند پرداخت دولت‌های غربی به سران معترضان به نتایج انتخابات خبر داده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,