Saturday, 18 July 2015
18 June 2021
مطبوعات ‌سه‌شنبه ایران،

«‌پیشنهاد هاشمی برای وحدت داخلی»

2010 August 03

محمدرضا / رادیو کوچه

mohamadreza@koochehmail.com

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

ایران

http://www.iran-newspaper.com/

1) رییس‌جمهوری: «اگر آقای «اوباما» حریف گروه‌های فشار صهیونیست نیست حداقلش آن است که بیاید و جلوی تلویزیون بگوید این‌ها به او فشار می‌آورند. و ما مطمئن هستیم که ملت آمریکا در این صورت حساب آن‌ها را می‌رسد ولی آن‌ها آبروی ملت امریکا را خرج بدکاری‌های خود می‌کنند، آماده‌ام در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در شهریور به‌صورت رودررو، کاملن آزاد و در حضور رسانه‌ها با رییس‌جمهوری آمریکا گفت‌وگو کنم، صهیونیست‌ها آدم اجیر کردند که مرا ترور کنند، این همه از ملت ایران ترور کردید، چه شد، تک تک ایرانی‌ها یک رستم، سیاوش و یک رزمنده دلاورند.»

2) عرضه کالا 30 درصد زیر قیمت بازار.

مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های مصرف فرهنگیان کشور: «تعاونی‌های تحت پوشش این اتحادیه مطابق سیاست‌‌های تنظیم بازار وزارت بازرگانی وظیفه تامین و توزیع روغن، شکر، برنج، مرغ، گوشت و خرما را تقبل کرده‌اند.» برنج کیلویی 560 تومان، شکر هر بسته 900 گرمی 800 تومان و روغن 4.5 کیلویی به قیمت 5400 تومان ارایه می‌شود.

جام جم

1) دفاع ایران دربرابر تهدید نامحدود است.

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100882050435

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با تاکید به این‌که ایران در کنار سوریه و همه کشورهای منطقه ایستاده و آماده دفاع از خود در مقابل هرگونه جنگ افروزی است، هشدار داد که هرگونه جنگ احتمالی در منطقه از جانب رژیم اسراییل و یا طرف دیگر محدود نخواهد بود. وی هم‌چنین از سیگنال‌های مثبت گروه وین برای مذاکره خبر داد.

2) صیانت از اراضی و منابع ملی کشور.

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100882057854

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به ضرورت صیانت از اراضی و منابع ملی کشور گفت: «با اجرای دقیق قوانین و تقویت بخش نظارتی باید از منابع ملی کشور که متعلق به همه ایرانیان است صیانت نمود و مانع سو استفاده برخی سودجویان شد.»

کیهان

1) وحشت و نگرانی در تل‌آویو، از انتقال اسرار نظامی اسراییل به تهران.

http://www.kayhannews.ir/890512/2.htm#other210

گزارش‌های متعدد حکایت از آن دارد که به‌تازگی، انتقال بی سروصدای اطلاعات نظامی به ایران به مهم‌ترین دغدغه مقام‌های رژیم غاصب صهیونیستی تبدیل شده است. از چند هفته قبل به‌طور مرتب گزارش‌هایی دریافت می‌شد که دستگاه ضد اطلاعاتی اسراییل «نظامی و غیرنظامی» نخست به تکاپو افتاده است تا دریابد چرا نشتی‌های اطلاعاتی از درون دستگاه اطلاعات ارتش (امان)، سرویس امنیت داخلی (شاباک) و سرویس اطلاعات خارجی (موساد) این‌قدر زیاد شده و دایمن منابع ایرانی اخباری منتشر می‌کنند که قاعدتن نمی‌تواند منشایی جز دست‌رسی آن‌ها به مطالب طبقه‌بندی شده درون سیستم‌های نظامی و امنیتی اسراییل داشته باشد.

2) مذاکرات جداگانه هیت آمریکایی با مالکی و علاوی در بغداد.

http://www.kayhannews.ir/890512/16.htm#other1606

یک هیت آمریکایی با هدف ایجاد شکاف میان شیعیان و نزدیک کردن مواضع «نوری مالکی» و «ایاد علاوی» با آن‌ها به‌طور جداگانه در بغداد دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش خبرگزاری فارس، یک هیت بلندپایه آمریکایی متشکل از مسوولان و مشاوران امنیت ملی دولت آمریکا با هدف نزدیک کردن دیدگاه‌های مالکی و علاوی، دیروز در بغداد با آن‌ها دیدار و گفت‌وگو کرد. در این جلسه «کریستوفر هیل» سفیر و «ریموند اودیرنو» فرمانده نیروهای آمریکایی در عراق حضور داشتند.آمریکایی‌ها مایل هستند علاوی نخست وزیر دولت جدید بشود و در مقابل آن، هر پست و یا امتیازی را که مالکی بخواهد، به او می‌دهند

تهران امروز

1) پیشنهاد هاشمی برای وحدت داخلی.

http://www.tehrooz.com/

نمی‌خواهم دشمن فرصت ضربه زدن به نظام و انقلاب را به دست آورد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در تازه‌ترین تحلیل خود درباره اوضاع کشور گفت: «افراط و تفریط در هر یک از دو بخش جمهورییت و اسلامیت نظام، ضربه جبران‌ناپذیری به نظام، انقلاب و آینده کشور خواهد زد.»

2) اجرا نکردن قانون، نظام را تضعیف می‌کند.

http://www.tehrooz.com/1389/5/12/TehranEmrooz/338/Page/3/

رییس دیوان عدالت اداری گفت: «اگر قانونی لازم‌الاجرا شود و دولت به‌آن عمل نکند، نظام قانونمندی تضعیف می‌شود.» «حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدجعفر منتظری» در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: «اگر قانونی تصویب، لازم‌الاجرا و ابلاغ شود و بعد دولت به آن عمل نکند، نظام قانونمندی در کشور تضعیف می‌شود، لذا شایسته است هر کجا که دولت امکان اجرا ندارد و یا شهرداری‌ها مشکلاتی دارند، معضلات خود را با مجلس یا شوراهای اسلامی که مراجعی رسمی هستند و تصمیمات‌شان قانونی است، در میان بگذارند.»

رسالت

1) اوباما: 31 آگوست از عراق عقب‌نشینی می‌کنیم.

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=34708

رییس جمهوری آمریکا اعلام کرد که این کشور خود را برای عقب‌نشینی برنامه ریزی شده از عراق در 31   آگوست آماده می‌کند. به گزارش فارس به‌نقل از خبرگزاری فرانسه،‌ «باراک اوباما»  طی یک سخن‌رانی اعلام کرد که نظامیان این کشور بر اساس جدول برنامه‌ریزی شده در 31  آگوست از عراق عقب نشینی خواهند کرد.

2) تهدیدات آمریکا عملی شود اثری از رژیم صهیونیستی باقی نمی‌ماند.

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=34698

نماینده اصفهان در مجلس گفت: «در صورتی که تهدیدات کنگره آمریکا در قبال ایران عملی شود اثری از رژیم اشغالگر قدس باقی نمی‌ماند و منطقه برای همیشه از دست این نقطه فساد پاک می‌شود.»

خراسان

1) توصیه رییس کمیته روابط خا رجی سنا به اوباما برای تعامل با ایران.

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1389&month=5&day=12&id=187827

در حالی‌که این روزها برخی مقام‌ها و رسانه‌های آمریکایی از ادبیاتی تهدیدآمیز علیه ایران استفاده و سعی کرده‌اند مواضع خود را موضع غالب و تنها موضع در قبال ایران در هیت حاکمه آمریکا جلوه دهند، «جان کری» رییس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در گفت‌وگویی با شبکه خبری «سی ان ان» از «باراک اوباما» خواست تلاش‌ها برای آغاز گفت‌وگو با ایران را از سر بگیرد. رییس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در این زمینه تصریح کرد: «تعامل آمریکا با ایران می‌تواند راهی برای ورود ما نه تنها به مسئله هسته‌ای این کشور، بلکه مسایل کل منطقه باشد.»

2) احمدی مقدم: «روان‌گردان‌ها در فهرست موادمخدر قرار گرفت.»

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1389&month=5&day=12&id=187807

با تاخیری طولانی نسبت به سایر کشورها موادمخدر صنعتی و روان‌گردان‌ها از فهرست مواد دارویی غیرمجاز خارج و به‌عنوان موادمخدر شناخته شد.

همشهری

1) سقوط هواپیمای مسافربری روسیه در سیبری.

http://www.hamshahrionline.ir/news-112974.aspx

یک فروند هواپیمای مسافربری روسیه دوشنبه شب در منطقه سیبری این کشور سقوط کرد و منابع دولتی اعلام کردند: «در جریان این سانحه هوایی 15 نفر سرنشین این هواپیما کشته شدند.» به گزارش ایرنا از مسکو ، وزارت موقعیت‌های اضطراری روسیه اعلام کرد: «هواپیمای مسافربری «آنتونف 24»در مسیر پرواز داخلی در منطقه «کراسنایاسک – ایکارکا» در شمال روسیه به‌هنگام فرود در فرودگاه شهر کراسنایاسک سقوط کرد و 15 تن از سرنشینان این هواپیما کشته شدند.» این منبع افزود: «در این حادثه همچنین 8 سرنشین دیگر هواپیما به‌شدت زخمی و به مراکز درمانی در این منطقه منتقل شده‌اند.»علت بروز این سانحه هوایی تاکنون اعلام نشده است.

2) افشای اشتباهی نام 380 جاسوس جمهوری چک.

http://www.hamshahrionline.ir/news-112965.aspx

دستگاه‌های دولتی جمهوری چک بر اثر یک اشتباه اسامی صدها نفر از ماموران اطلاعاتی این کشور را که در ماموریت‌های خارج از کشور فعالیت داشتند، فاش کردند. به گزارش مهر به‌نقل از روزنامه «استاندارد»، روزنامه «مالتا فرونتا دنس» در شماره دوشنبه خود ضمن انتشار این خبر نوشت: «با این اقدام جان این ماموران اطلاعاتی که جاسوسان دوران کمونیستی بوده و پس از سال 1989 به سیستم اطلاعاتی جدید این کشور پیوسته‌اند، به خطر افتاده است.»

دنیای اقتصاد

1) اداره سنتی بازار در پایان راه.

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=217631

در همایش بزرگی که دیروز با محوریت موضوع «توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای» و «نوسازی نظام توزیع» برگزار شد، «علی آقامحمدی» معاون نظارت و هماهنگی معاون اول رییس‌جمهوری با بیان اینکه باید نهضتی برای تغییر نظام توزیع شکل بگیرد، تصریح کرد که ایجاد و توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای می‌تواند نقطه آغاز این نهضت باشد. در این همایش، رییس شورای اصناف با بیان این‌که ساختار بازار و صنوف ایران به صورت سنتی اداره می‌شود اظهار نظر کرد که حیات اداره سنتی بازار تا پنج سال دیگر پایان می‌یابد.

2) روزهای خوش بازار سهام ادامه دارد.

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=217568

بورس در قله 16 هزار واحدی

شاخص بورس اوراق بهادار از 16 هزار واحد هم فراتر رفت تا تمام رکوردهای گذشته را کمرنگ کند. شاخص بورس دیروز پنجمین رشد 200 واحدی خود را پشت سر گذاشت و با 203 واحد افزایش به 16‌ هزار و 78 واحد رسید. به‌این ترتیب ارزش بورس تهران بعد از شکستن تمامی رکوردها برای اولین بار به 76 هزار میلیارد تومان (73میلیارد دلار) رسیده است، رقمی که بالاترین ارزش بورس در تاریخ 43 ساله را نشان می‌دهد. تمامی نمادهای بزرگ دیروز تحت تاثیر جو مثبت این روزهای بورس تهران، شاخص را بالا کشیدند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,