Saturday, 18 July 2015
28 September 2021
در پی ممانعت مسوولان اوین از ملاقات با زندانیان،

«این‌بار اعتصاب غذای خانواده‌های زندانیان سیاسی»

2010 August 03

خبر / رادیو کوچه

در پی اعتصاب غذای یک هفته‌ای و انتقال به سلول انفرادی شانزده نفر از زندانیان سیاسی بند 350 زندان اوین، خانواده‌های این زندانیان روز گذشته دوشنبه پس از ممانعت مسوولان از ملاقات آن‌ها با زندانیانشان، اعتصاب غذای خود را آغاز کرده‌اند.

به گزارش کلمه، ماموران زندان اوین از ملاقات خانواده‌های شانزده زندانی سیاسی که اعتصاب غذا کرده‌اند، با آن‌ها جلوگیری کردند و به آن‌ها گفتند زندانیان آن ها حق ملاقات ندارند و باید سالن ملاقات را ترک کنند. خانواده‌ها نیز در اعتراض به این نوع برخورد و عدم آگاهی از وضعیت فرزندانشان، دست به اعتصاب غذا زدند.

پروین مخترع، مادر کوهیار گودرزی یکی از اعتصاب کنندگان، با بیان این که پس از یک هفته هنوز موفق به دیدار یا صحبت کردن با فرزندش نشده است، اعلام کرد روز دوشنبه به هم‌راه تعدادی از خانواده‌های اعتصاب کنندگان به زندان اوین رفته، اما موفق به دیدار با فرزندان خود نشدند.

لازم به ذکر است شانزده زندانی اعتصاب‌کننده ضمن گفت‌وگو با مسوولان زندان و تعدادی از ماموران اطلاعات در پاسخ به هشدار مسوولان زندان در خصوص انتقال به زندان رجایی شهر گفته‌اند که همگی تا رسیدن به خواسته‌هایشان آماده اعزام به زندان رجایی‌شهر و ادامه اعتصاب غذا هستند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,