Saturday, 18 July 2015
16 September 2021
بیانیه هشت تن از زندانیان سیاسی زندان گوهردشت،

«زندانیان سیاسی به اعتصاب غذای خود پایان دهید»

2010 August 04

آن‌چه در این بخش می‌آیدانتخابی از رادیو کوچه در بین رسانه‌ها است

جنبش راه سبز

زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر به اعتصاب کنندگان بند 350

جرس: هشت تن از زندانیان سیاسی زندان گوهردشت با انتشار بیانیه‌ای ضمن اعلام حمایت از خواسته‌های به‌حق اعتصاب‌کنندگان بند 350، از آنان درخواست کردند که هر چه سریع‌تر به اعتصاب غذای خویش پایان دهند.

در این بیانیه که در اختیار منابع خبری جرس قرار گرفت، آمده است: ما امضاکنندگان این بیانیه، زندانیان سبز در زندان رجایی‌شهر، در وهله نخست از مقام‌های سیاسی، قضایی و مسوولان زندان اوین می‌خواهیم تا ضمن توجه به درخواست‌ها، نیازها و مطالبات قانونی، شرعی و صنفی زندانیان بند 350 اوین هر چه سریع‌تر نسبت به بازگرداندن آن دسته از زندانیان سیاسی که در سلول انفرادی نگه‌داری می شوند به بند عمومی اقدام کنند.

این بیانیه به امضای عیسا سحرخیز، مسعود باستانی، داوودسلیمانی،  رسول بداغی، مهدی محمودیان، حشمت‌اله طبرزدی، رضا رفیعی فروشانی و منصور اسانلو رسیده است.

در حال حاضر تعدادی از زندانیان پس از انتخابات ریاست‌جمهوری سال پیش در زندان رجایی‌شهر بسر می‌برند. امکانات رفاهی این زندان در حد بسیار پایینی است و از این زندان به‌عنوان تبعیدگاه زندانیان سیاسی استفاده می‌شود.

به اعتصاب غذای خود پایان دهید، ایران آزاد به شما نیازمند است

متن کامل این نامه که در اختیار جرس قرار گرفت به این شرح است:

طی هفته‌ای که گذشت حوادث و روی‌دادهای ناگواری باعث شد تا دوستان و یاران ما در جنبش سبز اعم از فعالان سیاسی، روزنامه‌نگاران و دانشجویان در بند 350 زندان اوین در اعتراض به شرایط نامناسب خود دست به اعتصاب غذا بزنند و پس از آن در پی اقدامات تنبیهی به سلول‌های انفرادی منتقل شوند.

بدون شک بی‌توجهی به شان و کرامت انسانی زندانیان سیاسی بند 350 و عدم رعایت قوانین موجبات نارضایتی زندانیان این بند شده است. قطع تماس‌های تلفنی روزانه زندانیان با خانواده‌هایشان، اعمال محدودیت در ملاقات با آنان و سخت‌گیری‌های گسترده‌ای که بر این زندانیان در طول دوران بازداشت اعمال شده است، از عوامل اصلی چنین اقداماتی است.

ما امضاکنندگان این بیانیه، زندانیان سبز در زندان رجایی‌شهر، در وهله نخست از مقام‌های سیاسی، قضایی و مسوولان زندان اوین می‌خواهیم تا ضمن توجه به درخواست‌ها، نیازها و مطالبات قانونی، شرعی و صنفی زندانیان بند 350 اوین هر چه سریع‌تر نسبت به بازگرداندن آن‌دسته از زندانیان سیاسی که در سلول انفرادی نگه‌داری می‌شوند به بند عمومی اقدام کنند.

از سوی دیگر خطاب به هم فکران و دوستان سبزاندیش خود که در حال اعتصاب غذا هستند اعلام می کنیم که به اعتقاد ما زندانیان سیاسی جنبش سبز در زندان رجایی‌شهر جنبش سبز دموکراسی‌خواهی، برای ساختن ایرانی آزاد به وجود نیروهایی توانمند و جوانان برومندی هم‌چون شما نیاز دارد.

لذا ضمن حمایت از زندانیان بند 350 و ابراز هم‌دردی با خانواده‌های دردمندشان که چند روز است نگران سلامتی عزیزانشان هستند از ایشان می‌خواهیم که هر چه سریع‌تر به اعتصاب غذای خویش پایان داده تا بیش از این موجبات صدمه‌دیدن جان و روح خود و تشدید نگرانی خانواده‌های خود نشوند.

زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر
12 مرداد 1389

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,