Saturday, 18 July 2015
25 June 2021
در پی سخنرانی میرحسین موسوی با جمعی از ایثارگران،

«اعتراف‌گیری به‌وسیله توالت فرنگی»

2010 August 04

این خبر در بخش شایعه رادیو کوچه قرار دارد و رادیو کوچه صحت و سقم آن را تایید نمی‌کند.

جنبش راه سبز

میرحسین موسوی در سخنان 11 مرداد 89 خود با جمعی از ایثارگران گفت: «ظلم و جور در هر شرایطی و هر دوره‌ای بد است چه در دوران پهلوی و چه در دوران جمهوری اسلامی. ظلم در جمهوری اسلامی اتفاقن بدتر است چراکه به نام اسلام صورت می‌گیرد. آیا اسلام قبول می‌کند که از یک انسان هتک حرمت شود یا با فرو کردن سر یک زندانی در توالت از او اعتراف گرفته شود؟»

به گزارش خبرنگار جرس از تهران به نقل از منابع آگاه نام این زندانی سیاسی حمزه کرمی است. وی از فرماندهان سپاه در دوران دفاع بوده و آخرین سمتش در سپاه رییس ستاد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان تهران بوده است. کرمی از سال ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۴، فرماندار ورامین و از سال ۱۳۷۴ تا ۱۳۸۰، مدیرکل سیاسی دفتر رییس‌جمهوری در دولت‌های اکبر هاشمی‌رفسنجانی و محمد خاتمی بوده است. وی در جریان انتخابات دوره نهم ریاست‌جمهوری، مسوول ستاد مطبوعاتی هاشمی‌رفسنجانی بود و در دهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، مدیریت وبسایت جمهوریت را بر عهده داشت و در ستاد میرحسین موسوی فعالیت داشت.

مرا انواع شکنجه کردند از جمله بیش از بیست بار سرم را در کاسه توالت فرنگی پر از کثافت کردند و می‌خواستند که آن‌چه را آن‌ها می‌گویند اعتراف کنم

حمزه کرمی در جریان حوادث بعد از انتخابات دستگیر شد. بیش از هفتاد روز در سلول انفرادی بوده و بدون وکیل در سوم شهریور ماه 88 در دادگاه محاکمه شد. کرمی از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران، به ۱۶ سال حبس و انفصال دایم از خدمات دولتی محکوم شد. وی با ارایه لایحه تجدید نظرخواهی، تمامی اعترافات خود را در بازجویی‌ها و دادگاه اولیه تکذیب و اظهار کرده است که تمامی این اعترافات تحت فشارهای شدید از او اخذ شده و فاقد هرگونه ارزش حقوقی و اخلاقی است. شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر تهران، حمزه کرمی را به ۱۱ سال حبس قطعی و انفصال دائی از خدمات دولتی محکوم کرد. حمزه کرمی رکورددار طولانی‌ترین حکم در میان دستگیرشدگان پس از انتخابات است.

حمزه کرمی که در 24 اریبهشت ماه 89 با تودیع وثیقه سنگین دو میلیارد تومانی به‌طور موقت از زندان اوین آزاد شده بود، 29 اردیبهشت به اوین بازگردانده شد. ماموران امنیتی از وی خواسته بودند که علیه هاشمی‌رفسنجانی مصاحبه تلویزیونی کند اما وی این درخواست را رد کرد و به‌همین دلیل با تمدید مرخصی پنج روزه وی موافقت نشد و به زندان بازگردانده شد.

کرمی در اوایل مرداد جاری در حالی که برای دومین بار به مرخصی پنج روزه آمده بود در اثر حمله قلبی در بخش سی سی یو  بیمارستان طالقانی تهران بستری شد. دکتر هادی منافی وزیر اسبق بهداشت و درمان به نمایندگی از آیت‌اله هاشمی‌رفسنجانی رییس مجلس خبرگان صبح یکشنبه سوم مردادماه از وی عیادت کرد. یکی از بستگان وی اعلام کرد که وی در حالت نیمه هوشیار قرار دارد و پزشکان او را ممنوع‌الملاقات کرده‌اند.

حمزه کرمی که به خاطر شکنجه‌های زیاد دچار بیماری‌های گوناگون شده گفته است: «مرا انواع شکنجه کردند از جمله بیش از بیست بار سرم را در کاسه توالت فرنگی پر از کثافت کردند و می‌خواستند که آن‌چه را آن‌ها می‌گویند اعتراف کنم. هرگاه فریاد «یا زهرا» سر می‌دادم، به آن حضرت جسارت می‌کردند. وقتی می‌گفتم: «یا اله»، می‌گفتند: خدایت امروز ماییم که هرکاری بخواهیم با تو می‌کنیم.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,