Saturday, 18 July 2015
08 December 2021
رامین مهمانپرست:

«عدم اطلاع رهبر برزیل از پرونده سکینه محمدی»

2010 August 04

خبر / رادیو کوچه

روز گذشته سه‌شنبه، رامین مهمانپرست، سخن‌گوی وزارت امور خارجه ایران، در پاسخ به پیشنهاد رییس جمهوری برزیل برای پذیرش سکینه آشتیانی، زن ایرانی که به اتهام زنای محصنه به سنگ‌سار محکوم شده، اعلام کرد با توجه به شناخت از آقای داسیلوا، وی شخصیتی بسیار انسانی و عاطفی دارد که احتمالن اطلاعات کافی درباره این پرونده به دستش نرسیده است.

سخنگوی وزارت امورخارجه در مورد وضعیت قضایی خانم آشتیانی گفت که پرونده روند قضایی خود را بر اساس جرایمی که صورت گرفته طی می‌کند و باید آقای داسیلوا را در جریان جزییات جرایم فردی که متخلف بوده و محکوم شده است قرار داد تا مسئله برای وی روشن شود.

رامین مهمانپرست افزود درخواست مقامات و شخصیت‌های خارجی از رهبران کشورهای دوست برای عفو محکومان، به خصوص محکومان سیاسی، پدیده‌ای بی‌سابقه نیست، اما اعلام آمادگی برای اعطای پناهندگی به محکومان، اقدامی متعارف نبوده است به خصوص این‌که در جمهوری اسلامی، حتا بخش‌نامه رییس سابق قوه‌قضاییه برای خودداری از اجرای احکامی مانند سنگ‌سار نیز‌گاه نادیده گرفته شده است.

گفتنی است روز یک‌شنبه رییس‌جمهوری برزیل، آمادگی کشورش برای دادن پناهندگی به سکینه آشتیانی را اعلام کرده و از محمود احمدی‌نژاد، رییس‌جمهوری ایران، خواسته است تا اجازه دهد خانم آشتیانی از ایران خارج و به برزیل پناهنده شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , ,