Saturday, 18 July 2015
21 September 2020

«آسیب شناسی جریان بعد از انتخابات»

2010 August 05

…………………………………………..

«گالری/اسناد محرمانه دادگاه بازداشت‌گاه کهریزک»

بازداشت‌گاه کهریزک یا کمپ کهریزک بازداشت‌گاهی در شهر سنگ از توابع شهرری استان تهران است که در دوران فرماندهی قالیباف بر نیروی انتظامی تاسیس و طی چندین سال در عملیات‌های مختلف از جمله تخریب محله «خاک سفید» و سپس به طور گسترده در طرح موسوم به ارتقای امنیت اجتماعی و برخورد با معترضان به انتخابات مورد استفاده قرار گرفت.

…………………………………………..

گفت و گوی زمان (3)- نیک آهنگ کوثر منتقد جنبش سبز

«جنبشی که حامی دموکراسی نباشد فرقه است»

نیک‌آهنگ کوثر پس از انتخابات در شانزده آذرماه سال هشتاد و شش سایتی به نام خودنویس را به راه انداخت. این سایت با توجه به روی‌کرد وی به جریانات پس از انتخابات روندی انتقادی نسبت به جریان موسوم به جنبش سبز داشته و دارد. نیک آهنگ در کاریکاتورهایش نیز چندان ابایی از ابراز انتقادش ندارد. این برخورد‌ها باعث شده است که بحث و نظرهایی در این خصوص بین وی و طرفداران جنبش سبز درگیرد.

…………………………………………..


گفت‌و‌گوی زمان (2)- علی افشاری:

«آیا جنبش سبز شکست خورده است؟»

در بخش پیشین این گفت‌و‌گو‌ها اشاره کردم که در رادیو کوچه مجموعه بحث‌هایی را با صاحبان اندیشه در باب ارزیابی جریان‌های پس از انتخابات دهم ریاست جمهوری اسلامی باز کردیم. میهمان گفت‌و‌گوی زمان این برنامه علی افشاری است.

…………………………………………..

گفت‌و‌گوی زمان – بخش نخست

«محمد‌رضا مدحی: جریان تحول خواه نیاز به نیروی نظامی دارد»

به نظر من جریان‌های بعد انتخابات – در نوع خود- در تاریخ معاصر ایران کم‌نظیر بوده است. حتا شاید بتوان گفت با توجه به انعکاس آن در جامعه جهانی به یمن فن‌آوری‌های نوین بی‌نظیر بوده است. کم‌تر حرکتی در تاریخ ایران وجود دارد که تا این حد اندیشه‌های هم سوی خود را در اقصا نقاط دنیا به حمایت وا داشته باشد.

…………………………………………..

«جنبش در خارج از کشور باید واقع بین باشد»

رادیو کوچه در پی اعتراض‌های پس از انتخابات در ایران، مجموعه بحث‌هایی را با صاحب‌نظران آغاز کرده است که در این بحث‌ها کارشناسان دعوت شده به نقد و بررسی و آسیب‌شناسی جریان‌های پس از انتخابات دهم می‌پردازد.

…………………………………………..

«رهبریت جنبش در یک قالب»

«ابوالحسن بنی‌صدر» اقتصاددان، سیاست‌مدار و نویسنده اهل ایران است. او در ۲ فروردین ۱۳۱۲ در همدان متولد شد. وی در بهمن سال ۱۳۵۸ به عنوان نخستین رییس جمهوری ایران انتخاب شد.

……………………………………………

«‌حس تعلق به یک ما»

آسیب‌شناسی جریان جنبش‌های بعد از انتخابات دهم ریاست جمهوری در ایران از ابعاد و اجزای مختلف برخوردار است که پرداختن به آن مقوله‌ها زمان و توجه به ساختارهای اجتماعی‌، سیاسی و فرهنگی جامعه ایران پس از سه دهه انقلاب را می‌طلبد.

…………………………………………….

«حتا نمی‌دانیم هدا صابر زنده است یا نه»

هدا صابر روزنامه‌نگار و فعال ملی‌مذهبی که پیش از این با اتهام ارتداد به هم‌راه تقی رحمانی و رضا علی‌جانی به دادگاه فرا خوانده شده بود که در آن به ده سال زندان محکوم و در دادگاه تجدید نظر با پنج سال و نیم زندان روبه‌رو بود از روز شنبه دوم مرداد ماه از محل کارش «مفقود» شده است.

………………………………………….

«رهبری در جنبش، پاسخ یک سوال»

آسیب‌شناسی جریان بعد از انتخابات ایران یکی از موضوعاتی است که رادیو کوچه قصد دارد به آن بپردازد. بنا است در این مسیر با صاحبان اندیشه و نظر و کسانی که در روزهای گذشته با این جریان‌ها در تماس بودند، به گفت‌وگو بنشیند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , 

۵ Comments