Saturday, 18 July 2015
28 October 2020
سازمان بازرسی اعلام کرد:

«کاهش ساعت کاری ادارات خلاف قانون است»

2010 August 16

رادیو کوچه

روز گذشته یک‌شنبه، رییس سازمان بازرسی کل ایران کاهش ساعت کاری ادارات در ماه رمضان را خلاف قانون دانسته و اظهار داشت طبق آخرین قانونی که مجلس تصویب کرده و بر اساس لایحه خدمات کشوری، ساعت کاری باید ۴۴ ساعت در هفته باشد که صریح و غیرقابل تخصیص است و نمی‌توان آن را تغییر داد.

به گزارش فارس، آقای پورمحمدی افزود: سال گذشته نیز پس از آن که دولت محمود احمدی‌نژاد ساعت کاری ادارات در ماه رمضان را کاهش داد، سازمان بازرسی کل، گزارشی را تهیه کرد مبنی بر این‌که این اقدام خلاف قانون است و دولت حق اتخاذ چنین تصمیمی را ندارد.

گفتنی است سازمان بازرسی این گزارش را برای ابطال مصوبه دولت به دیوان عدالت اداری ارسال کرده، اما پس از کش و قوس‌های متعدد این مسئله در هیت عمومی دیوان مطرح نشده است.

این در حالی است که تصمیم دولت ایران برای کاهش ساعت کاری ادارات دولتی در طول ماه رمضان با انتقاد بعضی از نمایندگان مجلس هم روبه‌رو شده است.

لازم به ذکر است این سومین سالی است که دولت آقای احمدی‌نژاد ساعات کاری ادارات را در ماه رمضان کاهش داده است.

باید یادآور شد که بر اساس بخش‌نامه هیت دولت، در ماه رمضان فعالیت کارکنان دولت در سراسر ایران به جز تهران، با یک ساعت تاخیر در صبح آغاز می‌شود و بعد از ظهرها یک ساعت و نیم زودتر به پایان می‌رسد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,