Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
به بی خبری مطلق از زندانیان اعتصاب کننده اضافه شد:

«تعطیلی مسجد بند۳۵۰ اوین در ماه رمضان»

2010 August 18

این خبر در بخش شایعه رادیو کوچه قرار دارد و رادیو کوچه صحت و سقم آن را تایید نمی‌کند.

یکی از منابع مطلع به کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران گفت که به‌دنبال بازخوانی برخی از زندانیانی که درمرخصی به سر می‌بردند و درحالی که از سرنوشت زندانیانی که درسلول انفرادی به سر می‌برند خبری در دست نیست، مسوولان بند ۳۵۰  اوین ، مسجد این بند را در ماه رمضان تعطیل کردند. این منبع مطلع به کمپین گفت این عمل برای فشار بر زندانیان سیاسی توسط مقامات امنیتی صورت گرفته است.

اعتراض زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین به مسوولان زندان در خصوص رعایت نکردن قوانین سازمان زندان‌ها درنگه‌داری زندانیان و هم‌چنین بی‌احترامی و توهین برخی مامواران به زندانیان طی چند هفته گذشته موجب اعتصاب غذای ۱۷ نفراز زندانیان را به دنبال داشت. هم اکنون مسجد بند که در آن زندانیان فرصت داشتند با یک‌دیگر گفت‌وگو کنند نیز از زندانیان دریغ شد.

منبع یادشده به کمپین گفت زندانیان بند ۳۵۰ که عمدتن از زندانیان اعتراضات بعد از انتخابات سال گذشته می‌باشند، در این مسجد جمع می‌شدند و نماز جماعت اقامه می‌کردند. اکنون مسوولان زندان اوین برای جلوگیری از برگزاری نماز جماعت زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ اوین این مسجد را تعطیل کرده‌اند.

این گزارش حاکی‌ست هم‌چنان از ۱۷ زندانی اعتصاب کننده این بند هیچ خبری در دست نیست و آن‌ها هم‌چنان ممنوع‌الملاقات و ممنوع التلفن هستند. امری که نگرانی خانواده‌های این ۱۷ زندانی در مورد سلامت فرزندانشان را تشدید کرده است.

شایان ذکر است تلفن‌های همه زندانیان بند ۳۵۰ از روز نمیه شعبان تاکنون هم‌چنان قطع می‌باشد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , ,