Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
احمدی‌‌نژاد با صدور حکمی اعلام کرد،

«مشایی، نماینده ویژه رییس‌جمهوری در امور خاورمیانه»

2010 August 23

خبر / رادیو کوچه

صبح امروز یک‌شنبه محمود احمدی‌نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران آقایان مشایی، بقایی، آخوندزاده و ظهره‌وند را با احکام جداگانه‌ای به عنوان نمایندگان ویژه رییس جمهوری در امور خاورمیانه، آسیا، دریای خزر و افغانستان منصوب کرده است.

به گزارش مهر، در این احکام اسفندیار رحیم‌مشایی به عنوان نماینده ویژه احمدی‌نژاد در امور خاورمیانه، حمید بقایی به عنوان نماینده ویژه رییس‌جمهوری در امور آسیا، محمدمهدی آخوندزاده به عنوان نماینده ویژه رییس‌جمهوری در امور دریای خزر و ابوالفضل ظهره‌وند به عنوان نماینده ویژه رییس‌جمهوری در امور افغانستان منصوب شده‌اند.

محمود احمدی‌نژاد در حکم مربوط به رحیم مشایی نوشته است: «جناب آقای اسفندیار رحیم‌مشایی، با استناد به اصل 127 قانون اساسی، نظر به تعهد، دانش، شایستگی‌ها و تجارب مفید جناب عالی، به موجب این حکم به عنوان نماینده ویژه رییس‌جمهوری در امور خاورمیانه منصوب می‌شوید.»

او هم‌چنین در این حکم ادامه داده است: «اهمیت و حساسیت منطقه راه‌بردی خاورمیانه به جهات فرهنگی، سیاسی، جغرافیایی و اقتصادی، قدرت‌های سلطه‌گر را به فکر تسلط مستقیم و غیرمستقیم بر این منطقه از طریق ترفندهای به ظاهر پیچیده تبلیغاتی و تحرکات نظامی انداخته است که تلاش گسترده برای حفظ موقعیت و موجودیت رژیم صهیونیستی در همین راستا می‌باشد. از این رو اتخاذ تدابیر هدفمند و هوش‌مندانه به منظور تعمیق روابط و گسترش هم‌کاری‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و امنیتی با کشورهای منطقه و ایجاد یا تقویت تشکل‌های منطقه‌ای، سلطه‌گران را در نابودی استعدادها و چپاول ثروت‌های مادی و معنوی خاورمیانه ناکام خواهد کرد. بدیهی است همه دستگاه‌ها و نهادهای مربوطه موظف خواهند بود در فرآیند طراحی و اجرای سیاست‌های راه‌بردی در خصوص منطقه خاورمیانه در هماهنگی کامل با جناب عالی اقدام نمایند. از خداوند متعال توفیقات شما را در سایه عنایات خاصه حضرت ولی‌عصر(عج) مسالت می‌نمایم.»

لازم به ذکر است این حکم در حالی صادر شده است که چندی پیش برخی مسوولان جمهوری اسلامی از سخنان اسفندیار رحیم‌مشایی انتقاد کرده و در این خصوص به محمود احمدی‌نژاد هشدار داده‌ بوده‌اند. از سویی دیگر رییس جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به این انتقادات تصریح کرده بود که به وی اعتماد کامل دارد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , 

۱ Comment