Saturday, 18 July 2015
04 December 2020
پس از سخن‌رانی انتقادی علیه دولت،

«هتک حرمت به منزل آیت‌اله دستغیب از مراجع تقلید»

2010 August 26

خبر / رادیو کوچه

صبح روز چهارشنبه تعدادی از افراد لباس شخصی با تعرض به خانه‌ی آیت‌اله دستغیب، محل زندگی آن‌ مرجع تقلید را مورد هتک حرمت قرار داد‌ه‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حدیث سرو، پس از بی‌حرمتی به دفتر آیت‌اله دستغیب و پاشیدن رنگ به تابلوی دفتر توسط گروهی از افراد لباس شخصی، این بار این افراد بیت این مرجع تقلید را مورد هتک حرمت قرار دادند.

پس از سخن‌رانی آیت‌اله دستغیب در مسجد قبا و بازتاب آن در رسانه‌ها، تجمعی پس از نماز جمعه شیراز علیه وی صورت گرفته است، روز دوشنبه جمعی روبه‌روی استان‌داری شیراز تجمعی در اعتراض به مواضع وی صورت دادند که با سخنان فرمان‌دار شیراز مبنی بر حمایت از حاکمیت به پایان رسیده است.

استاندار فارس هم در جلسه‌ای که با مدیران دستگاه‌های اجرایی داشته است با اشاره به برخی اظهار نظرها در خصوص جایگاه ولایت فقیه، به آیت‌اله دستغیب توصیه کرد که «پخته تر» صحبت کند.

استان‌دار فارس با اشاره به این‌که برای این افراد «باب توبه» باز است گفت: «اگر کسانی اظهار‌نظر کرده‌اند با سعه صدر مردم فرصت دارند تا خطای خود را در معرض بخشش قرار دهند.»

گفته می‌شود در پی این گونه برخوردها با آیت‌اله دستغیب، روز چهارشنبه سوم شهریور ماه، حوالی ساعت ۲:۳۰ بامداد چند نفر موتورسوار که با کاسکت خود را پوشانده بودند اقدام به رنگ پاشی بر روی در خانه این مرجع تقلید کرده و به سرعت متواری شده‌اند.

فیلم‌های مشاهده شده از طریق دوربین‌های مدار بسته، نشان می‌دهد این افراد همان کسانی بودند که با رنگ پاشی بر روی تابلوی محل سخن‌رانی آیت‌اله دستغیب به آن محل را هتک کردند.

آیت‌اله دستغیب در سخن‌رانی‌هایش در زمان‌های گوناگون، به شیوه رفتار با مردم ایراد گرفته و گفته بود با دسته‌بندی مردم به طرف‌دار و ضد ولایت فقیه، آن‌ها را به جان هم نیندازید. او هم‌چنین تنها راه کار برون رفت از وضع موجود را حضور موسوی در صحنه عنوان کرده بود.

گفتنی است پیش از این نیز حمله به بیوت آیات منتظری، صانعی، صدوقی و طاهری اصفهانی صورت گرفته بود که با بی‌توجهی مقامات انتظامی و امنیتی رو‌به‌رو شد.

بیشتر بخوانید:

«تعرض به بیت آیت‌اله صانعی»

«پلمپ دفتر آیت‌اله منتظری»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,