Saturday, 18 July 2015
05 December 2020
هشدارها بالاخره جواب داد،

«انصراف کلیسای فلوریدا از مراسم قرآن‌سوزی»

2010 September 09

خبر / رادیو کوچه

روز گذشته چهارشنبه در پی اعتراضات گسترده جهانی و هشدار درباره عواقب هرگونه بی‌حرمتی به قرآن کتاب مقدس مسلمانان، «تری جونز» سرپرست کلیسای فلوریدا اعلام کرد این کلیسا از تصمیم خود برای سوزاندن قرآن در روز 11 سپتامبر منصرف شده است.

به گزارش دویچه‌وله، کلیسای فلوریدا که پیش از این اعلام کرده بود در سال‌گرد حوادث یازده سپتامبر قصد دارد در اعتراض به اسلام، قرآن‌سوزی کند، پس از هشدار مقام‌های آمریکایی و اعتراضات مسلمانان جهان در تصمیم خود تجدیدنظر کرد.

تری جونز سرپرست این کلیسا گفت قصد دارد هشدار دیوید پترایوس فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان را جدی تلقی کرده و به ویژه پس از تظاهرات اعتراض‌‌آمیز در برخی کشورهای مسلمان در تصمیم خود تجدید نظر کند.

وی در ادامه با اعلام این‌که برای قرآن‌‌سوزی تصمیم جدی داشته‌اند، افزود‌: ‌«اکنون و پس از هشدارهایی که دریافت کردیم باید در تصمیم خود تجدید نظر کنیم، چرا که پیام واقعی که ما قصد ارسال آن را داشتیم ممکن است پیامدهایی داشته باشد.»

این در حالی است که پس از هشدارهای «دیوید پتریوس» فرمانده نیروهای آمریکایی در افغانستان، شب گذشته وزیر امور خارجه آمریکا نیز تلاش برای هتک حرمت مقدسات اسلامی در آستانه سال‌گرد حادثه 11 سپتامبر را اقدامی شنیع و بی‌شرمانه دانسته و آن را محکوم کرده است.

گفتنی است سرپرست کلیسایی ایالت فلوریدای آمریکا در سخنانی اعلام کرده بود در آستانه نهمین سال‌روز حملات 11 سپتامبر قرآن کریم به آتش کشیده شود.

از سویی دیگر هیت مسلمانان شیعه آمریکای شمالی با ارسال نامه‌ای به رییس جمهوری آمریکا باراک اوباما و مقامات ایالت فلوریدا از آن‌ها درخواست حمایت کرده بوده‌اند.

بیشتر بخوانید:

«هشدار ژنرال پترائوس علیه سوزاندن قرآن در فلوریدا»

“Koran burning plan will endanger US troops”

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,