Saturday, 18 July 2015
16 May 2021
فیدل کاسترو رهبر پیشین کوبا:

«برخلاف نظر احمدی‌نژاد، در هولوکاست شش میلیون یهودى کشته شد»

2010 September 09

خبر / رادیو کوچه

فیدل کاسترو رهبر پیشین کوبا، روز چهارشنبه محمود احمدی‌نژاد رییس جمهوری اسلامی را به یهودستیزی متهم کرده است‌.

به گزارش العربیه، محمود احمدی‌نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران بارها هولوکاست را انکار کرده و گفته است که یهودیان در جنایات نازی‌ها بر ضد خود اغراق کرده‌اند‌.

فیدل کاسترو که یکی از حامیان دولت ایران به‌شمار می‌آید در مصاحبه با نشریه آمریکایی «آتلانتیک» گفت: «سخنان رییس جمهوری ایران علیه اسراییل و یهودیان نشان می‌دهد که وی یهود‌ستیز است».

رهبر 84 ساله کوبا که در زمان رهبری خود از منتقدان سر سخت اسراییل به‌شمار می‌رفت در این مصاحبه بیان داشت که من اظهارات احمدى‌نژاد علیه یهودیان و انکار هولوکاست را تقبیح مى‌کنم و مى‌گویم که در این حادثه شش میلیون یهودى کشته شده‌اند.

کاسترو در بخش دیگری از این گفت‌وگو، در باره پرونده جنجال برانگیز هسته‌ای ایران اظهار داشت: «مناقشه موجود راه‌حلی ندارد زیرا که ایران در مقابل تهدیدات موجود عقب‌نشینی نخواهد کرد. وی در این باره افزود که رهبران مذهبی کم‌تر حاضر به مصالحه هستند.»

محمود احمدی‌نژاد این روزها علاوه بر انتقادات داخلی در خارج از ایران هم از سوی بعضی از مقامات رسمی کشورها با انتقاداتی روبه‌رو است.

در همین راستا روز یک‌شنبه نبیل ابو ردینه، سخن‌گوی دولت خودگردان فلسطین با انتشار بیانیه‌ای‌، به اظهارات اخیر محمود احمدی‌نژاد درباره مذاکرات صلح خاورمیانه انتقاد کرده بود‌.

ابو ردینه در این بیانیه خطاب به احمدی‌نژاد گفت: «فردی که نماینده مردم ایران نیست و در انتخابات تقلب کرده و مردم ایران را سرکوب می‌کند و قدرت را دزدیده‌، نمی‌تواند در باره فلسطین و رییس جمهوری فلسطین سخن بگوید.»

بیشتر بخوانید:

«کسی که قدرت را دزدیده، نمی‌تواند درباره فلسطین سخن بگوید»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,