Saturday, 18 July 2015
27 September 2021
احمد قابل:

«علت بازداشتم، افشاگری اعدام‌های زندان مشهد»

2010 September 24

خبر / رادیو کوچه

احمد قابل مجتهد نواندیش و شاگرد آیت‌اله منتظری روز چهارشنبه پس از بازداشت مجدد توسط نیروهای امنیتی به دلیل برخی اظهار نظرها درباره وقایع رخ داده در زندان مشهد در ملاقات با همسرش از انتقالش به بند 6.1 این زندان خبر داده است.

به گزارش جرس، احمد قابل در ملاقات با همسرش هم‌چنین گفته که بعد از حضور در بند 6.1 با استقبال گسترده زندانیان عادی از وی روبه‌رو شده است و اعتراضات و افشاگری‌های بیرون از زندان در خصوص اعدام‌های خودسرانه‌، دسته‌جمعی و پنهانی زندان وکیل‌آباد مشهد بازتاب گسترده‌ای در داخل زندان و بین زندانیان عادی داشته است.

او هم‌چنین اشاره کرده است که افشاگری‌های وی و دیگر زندانیان سیاسی و اعتراضات بین‌المللی به اعدام‌ها در زندان وکیل آباد مشهد باعث لغو موقتی این اعدام‌ها شده و موجی از شادی در داخل زندان ایجاد کرده است.

احمد قابل در ملاقات با همسرش عنوان کرد پس از انتقال به بند 6.1 و مطلع شدن از بازتاب گسترده این موارد، مطمئن شده که علت اصلی بازداشتش اعتراض به اعدام‌های زندان وکیل آباد مشهد بوده است.

این فعال و مدافع حقوق بشر هم‌چنین از تشکر برخی از کارمندان عادی زندان وکیل آباد مشهد از وی به خاطر این افشاگری‌ها خبر داده است.

گفتنی است در هفته‌های گذشته احمد قابل و دیگر زندانیان سیاسی شهر مشهد این اعدام‌های دسته جمعی و پنهانی را در زندان وکیل آباد مشهد افشا کرده‌اند. به گفته این فعالان سیاسی که در یک‌سال گذشته در بند‌های مختلف زندان وکیل آباد مشهد زندانی بوده‌اند‌، در یک‌سال گذشته دست‌کم 500 زندانی متهم به حمل و نگهداری مواد مخدر به این شیوه اعدام شده‌اند.

پیش از این احمد قابل در گفت‌وگوهای که با رادیو کوچه داشته خبر از اعدام‌های دسته جمعی و پنهانی در زندان وکیل آباد مشهد داده بود و این اعدام‌ها را اسراف در قتل و ناعادلانه خوانده بود.

بیشتر بخوانید:

«بازداشت قابل به دلیل انتقاد ازسیاست‌های جمهوری اسلامی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,