Saturday, 18 July 2015
22 October 2021
مهدی عربشاهی برای اجرای حکم زندان به اوین رفت،

«احضار دبیر تشکلات دفتر تحکیم وحدت به زندان اوین»

2010 September 29

خبر / رادیو کوچه

مهدی عربشاهی دبیر تشکیلات دفتر تحکیم وحدت روز چهارشنبه ۵ مهرماه با دریافت احضاریه‌ای از سوی دادسرای اوین برای اجرای حکم زندان فراخوانده شده است.

به گزارش دانشجونیوز، دبیر تشکیلات دفتر تحکیم وحدت پیش از این در روز عاشورای سال گذشته بازداشت شده بود که پس از مدتی بر اثر حمله قبلی در زندان اوین به بیمارستان منتقل و سپس با قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

گفته می‌شود مهدی عربشاهی طی مدت آزادی به صورت مداوم تحت نظارت پزشکی قرار داشته است.

احضار دبیر تشکیلات دفتر تحکیم وحدت در حالی صورت گرفته است که دو عضو دیگر این اتحادیه دانشجویی، بهاره هدایت و میلاد اسدی، در زندان به سر می‌برند. بهاره هدایت و میلاد اسدی با محکومیت ۹ سال‌و‌نیم و هفت سال حبس نزدیک به یک سال است که در زندان اوین به سر می‌برند. مهدی عربشاهی نیز سال گذشته از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به دو‌سال‌و‌نیم حبس تعزیری به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام محکوم شده بود.

هم‌چنین طی هفته‌های گذشته احضاریه‌هایی برای عباس حکیم‌زاده و نسیم سرابندی، از سوی دادسرای زندان اوین و وزارت اطلاعات صادر شده است.

این اتحادیه در ابتدای هفته جاری بیانیه‌ای به مناسبت آغاز سال تحصیلی منتشر کرده و در آن از لزوم تدوین مدل‌های جدید فعالیت دانشجویی در سال تحصیلی پیش رو سخن گفته بود.

هم‌چنین طی روزها  و هفته‌های گذشته ضیا نبوی و مجید توکلی از دیگر دانشجویان زندانی عضو دفتر تحکیم وحدت به زندان های اهواز و رجایی‌شهر تبیعد شده‌اند و احتمال تبعید مجید دری دیگر دانشجوی زندانی، نیز وجود دارد.

بیشتر بخوانید:

«دبیر تشکیلات دفتر تحکیم وحدت آزاد شد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,