Saturday, 18 July 2015
19 January 2021
مصطفا عوض‌پور روانه زندان شد،

«اجرای حکم فعال مدنی آذربایجانی در تبریز»

2010 October 07

خبر / رادیو کوچه

مصطفا عوض‌پور فعال مدنی آذربایجانی و عضو سابق تشکل دانش‌جویی آرمان دانش‌جوی دانش‌گاه آزاد تبریز روز چهارشنبه 14 مهرماه 89 بازداشت و جهت اجرای حکم روانه زندان تبریز شده است.

به گزارش ساوالان سسی، این فعال آذربایجانی ۱۷ فروردین ۸۵ توسط ماموران اداره اطلاعات در منزل پدریش در منطقه یکه دوکان شهر تبریز بازداشت و از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب به یک‌سال حبس تعزیری محکوم شده بود. دادگاه تجدید‌نظر استان آذربایجان‌شرقی چندی بعد حکم زندان این فعال آذربایجانی را از یک‌سال به شش ماه کاهش داد.

اتهام عوض‌پور عضویت در گروه پان‌ترکیسم و تبلیغ علیه نظام از طریق عضویت در شورای مرکزی تشکل دانش‌جویی آرمان دانش‌گاه آزاد تبریز و مجمع دانش‌گاهیان آذربایجان، داشتن استعداد خواندن و نوشتن به زبان ترکی آذربایجانی و شرکت در مراسم قلعه بابک و تجمع مقابل خلیفه‌گری تبریز عنوان شده است.

لازم به ذکر است مصطفا عوض‌پور از فعالان شناخته شده آذربایجانی در تبریز است که در سال‌های گذشته بارها بازداشت و زندانی شده است.

سازمان عفو بین‌الملل 19 ژوئن 2006 با صدور بیانیه‌ای نسبت به بازداشت و آزار و اذیت این فعال مدنی آذربایجانی اعتراض کرده بود و خواهان آزادی وی شده بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,