Saturday, 18 July 2015
21 January 2021
ژاپنی‌ها مدعی شده‌اند،

«جام جهانی فوتبال با سیستم هولوگرافیک»

2010 October 08

باور کردن این تصمیم ژاپنی‌ها کمی مشکل است. آن‌ها تصمیم دارند که جام‌جهانی فوتبال سال 2022 را به صورت هولوگرافیک در بقیه استادیوم‌های دیگر کشورها نشان دهند. آن‌ها برای عملی کردن این کار 6 میلیارد دلار بودجه در نظر گرفته‌اند و قرار است که هر بازی در استادیوم با 200 دوربین فیلم‌برداری HD ضبط شود. سپس این تصاویر به صورت هم‌زمان به 400 ورزش‌گاه در دیگر نقاط جهان فرستاده می‌شود. حالا شما می‌توانید در یک استادیوم در کشور خودتان بنشینید و فینال جام جهانی را در ورزشگاه مقابل خودتان ببینید. چرا که فناوری هولوگرافیک مانند چیزی است که در فیلم‌های جنگ ستارگان دیده‌اید. شما بازیکنان را در وسط زمین فوتبال مقابل‌تان می‌بینید.

در این پروژه حتا میکروفن‌هایی هم در سراسر زمین فوتبال نصب خواهد شد تا صداهای بازیکنان، شوت زدن و … را به بقیه استادیوم‌ها منتقل کند. آقای کیو مدیر اجرایی این پروژه می‌گوید که شما ممکن است فناوری لازم برای اجرای این پروژه را مانند رویا ببینید. اما خواهید دید که طی ۱۲ سال آینده چقدر تکنولوژی تغییر خواهد کرد و ما تصور می‌کنیم که تا سال ۲۰۱۶ فناوری های لازم برای این کار را در اختیار داشته باشیم.


به گفته ژاپنی‌ها اجرایی شدن این طرح سبب می‌شود که تماشاگران مسابقات جام جهانی فوتبال در استادیوم‌ها ده‌ها برابر شود و این بخشی از برنامه آن‌ها برای به دست آوردن میزبانی این مسابقات برای سال ۲۰۲۲ است. البته این طرح آن‌قدر جالب به نظر می‌رسد که باعث می‌شود هر کسی از میزبانی ژاپن در صورت موفقیت این طرح پشتیبانی کند چرا که در این صورت می‌توانیم مسابقات بزرگ فوتبال دنیا را در استادیوم‌های شهر خودمان ببینیم.

هولوگرام: تصویر سه بعدی که از ترکیب شعاع نور لیزر با سایر منابع نوری منسجم ایجاد می شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,