Saturday, 18 July 2015
20 January 2021
انفجار تانکرها ادامه دارد،

«حمله تازه به کاروان‌های ناتو در پاکستان»

2010 October 09

خبر / رادیو کوچه

بام‌داد شنبه، نهم اکتبر، یک گروه متشکل از افراد مسلح در جنوب غرب پاکستان به دست‌کم ۲۹ تانکر حامل سوخت متعلق به نیروهای ناتو حمله کرده و آن‌ها را آتش زده‌اند.

این تانکرها در نزدیکی یک رستوران کنار جاده‌ای در فاصله یک صد کیلومتری شهر کویته پارک کرده بودند.

به گزارش الجزیره، این کاروان در حال انتقال سوخت برای نیروهای ناتو در افغانستان و عازم شهر مرزی چمن بود. هنوز شخص یا گروهی مسوولیت این حمله را به عهده نگرفته است اما طالبان پاکستان مسوولیت حملات قبلی به کاروان‌های سوخت‌رسانی ناتو را پذیرفته‌اند.

از هفته گذشته که مقام های پاکستان گذرگاه مرزی اصلی میان دو کشور را بستند، طالبان پاکستان به یک رشته حملات مشابه به کاروان های سوخت رسانی ناتو دست زده‌اند. اقدام مقام‌های پاکستان در بستن مرز تورخم در شمال غرب این کشور در اعتراض به تهاجم‌ هلی‌کوپترهای ناتو بود که پیش از آن صورت گرفته بود.

این در حالی است که ناتو و آمریکا به خاطر حمله هلی‌کوپترهای ناتو که منجر به کشته شدن دست‌کم دو سرباز پاکستانی شد، از پاکستان عذرخواهی کردند.

ناتو اذعان کرد که دو هلی‌کوپتر این سازمان در روز ۳۰ سپتامبر پس از آن‌که هدف آتش قرار گرفتند، با حمله به منطقه، دو گارد مرزی پاکستان را کشتند. ناتو می‌گوید این سربازان را با پیکارجویان اشتباه گرفته بود.

بیشتر بخوانید:

«عذرخواهی آمریکا و ناتو از پاکستان»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,