Saturday, 18 July 2015
05 December 2020
به جرم اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام،

«محاکمه خواهر عبدالرضا تاجیک در اوین»

2010 October 10

خبر / رادیو کوچه

پروین تاجیک‌، خواهر عبدالرضا تاجیک روزنامه‌نگار زندانی روز شنبه، در پی دومین احضار خود به دادسرای اوین موردبازجویی قرار گرفت و آخرین دفاع از وی نیز توسط بازپرس پرونده اخذ شده است.

به گزارش کلمه، احضار پروین تاجیک‌، معلم بازنشسته وزارت آموزش و پرورش برای دومین‌بار به دادسرای اوین صورت گرفته است. او به خاطر نگرانی درباره وضعیت برادر زندانی‌اش که مدت‌های طولانی از وی بی‌خبر بود با تعدادی از رسانه‌های خبری مصاحبه کرده است.

این د‌ر حالی است که عبدالرضا تاجیک برادر روزنامه‌نگار وی در شرایط بلاتکلیف در بند ۲۰۹ زندان اوین به سر می‌برد.

پروین تاجیک پس از مراجعه به دادسرای اوین توسط بازپرس پرونده به خاطر مصاحبه‌ها با اتهاماتی چون اقدام علیه امنیت ملی‌، تشویش اذهان عمومی و تبلیغ علیه نظام روبه‌رو شد و آخرین دفاع از وی اخذ و پرونده‌اش به شعبه پنجم دادسرای اوین ارسال شد تا در آینده‌ای نزدیک به آن رسیدگی شود.

عبدالرضا تاجیک پس از انتخابات سال گذشته سه بار بازداشت و زندانی شده است‌. وی یک بار پس از انتخابات بازداشت و پس از چهل روز از زندان آزاد شد‌. بار دوم پس از حوادث روز عاشورا روانه زندان شد و دو ماه را در بند ۲۰۹ زندان اوین گذراند. برای بار سوم نیز وی در خرداد ماه سال جاری روانه زندان اوین شد و هنوز هم در شرایط بلاتکلیف، زندانی است‌.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,