Saturday, 18 July 2015
24 January 2021
بازداشت و آزار جسمی و روانی خانواده،

«تهدید کهن‌سال‌ترین کنش‌گر سیاسی ایران»

2010 October 11

آن‌چه در این بخش می‌آید انتخابی از رادیو کوچه در بین رسانه‌ها است.

منبع : میزان خبر

در پی انتشار نامه‌های اعتراضی دکتر احمد صدرحاج‌سیدجوادی در خصوص عمل‌کرد دولت احمدی‌نژاد، ماموران وزارت اطلاعات آشکارا خانواده وی را به بازداشت و آزار جسمی و روانی شدید تهدید کردند. هم‌چنین گفته می‌شود که بازداشت اخیر دبیرکل و برخی اعضای نهضت آزادی ایران با صدور این نامه‌ها بی‌ارتباط نبوده و با هدف تحت فشار قرار دادن اعضای این حزب ملی و مذهبی جهت توقف کامل حزب و اعضای آن صورت گرفته است.

در پی انتشار نامه‌های اعتراضی دکتر احمد صدرحاج‌سیدجوادی در خصوص عمل‌کرد دولت احمدی‌نژاد، ماموران وزارت اطلاعات آشکارا خانواده وی را به بازداشت و آزار جسمی و روانی شدید تهدید کردند. به گزارش کلمه، احمد صدرحاج‌سیدجوادی، وزیر دادگستری دولت موقت و عضو شورای انقلاب، روز پنج‌شنبه پانزدهم مهرماه به طور آشکار از سوی ماموران اطلاعات دولت احمدی‌نژاد مورد تهدید قرار گرفت. ماموران امنیتی تاکید کرده‌اند که در صورت تداوم انتشار نامه‌های اعتراضی از سوی این فعال سیاسی، اقدام به بازداشت و آزار جسمی و روانی خانواده وی خواهند کرد. این تهدیدات از سوی نهادهای حکومتی در حالی انجام می‌شود که دکتر صدرحاج‌سید‌جوادی اخیرن در نامه‌ای خطاب به دبیر کل سازمان ملل، پاپ بندیکت شانزدهم و رییس اتحادیه اروپا، خواستار اقدامات فوری این افراد و نهادهای تحت امرشان برای توقف احکام اعدام صادره پیرامون فعالان سیاسی و معترضان به دولت احمدی‌نژاد شده بود.

صدرحاج‌سید‌جوادی که به‌عنوان کهن‌سال‌ترین فعال سیاسی در ایران شناخته می‌شود، با یادآوری این نکته که او پیش از انقلاب ۱۳۵۷ نیز تظلم‌خواهی بسیاری از زندانیان سیاسی از جمله رهبر کنونی ایران را به سمع مسوولان نهادهای بین‌المللی می‌رسانده، خواستار دخالت شورای حقوق بشر سازمان ملل و دادگاه کیفری بین‌المللی برای رسیدگی به نقض حقوق بشر در ایران و محاکمه احمدی‌نژاد شده بود.

هم‌چنین گفته می‌شود که بازداشت اخیر دبیرکل و برخی اعضای نهضت آزادی ایران با صدور این نامه‌ها بی‌ارتباط نبوده و با هدف تحت فشار قرار دادن اعضای این حزب ملی و مذهبی جهت توقف کامل حزب و اعضای آن صورت گرفته است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,