Saturday, 18 July 2015
19 January 2021
سوت- طوفان زرد نسخه تومباکوویچ را پیچید

«بازگشت مدافع عنوان قهرمانی»

2010 October 14

محمدرضا / رادیوکوچه

mohamadreza@koochehmail.com

به‌نقل از سایت گل، برد پرگل سپاهان مقابل استیل آذین نتیجه خارق‌العاده هفته دهم لیگ برتر بود. تیم اصفهانی با زدن پنج گل به‌تیم پر ادعا و البته پرحاشیه استیل‌آذین نشان داد روزهای بهتری را نسبت به 9 هفته گذشته تجربه می‌کند. نتیجه بازی سپاهان مقابل استیل آذین به‌حتم خود «امیر قلعه‌نویی» را هم شوکه کرد اما به‌هر حال شاید هیچ‌گاه او این نتیجه کلیدی را به‌عنوان نقطه بازگشتش در سپاهان فراموش نکند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

سپاهان در بهترین شرایط خودش را به‌ کورس قهرمانی وارد کرد. آن‌ها در هفته‌ای بردند که سه تیم دیگر مدعی مجموعن دو امتیاز گرفتند، آن‌ها در هفته‌ای بردند که ذوب آهن رقیب جدی آن‌ها برای قهرمانی تمام هوش و حواسش به‌بازی برگشت با «الهلال» در لیگ قهرمانان آسیاست و آن‌ها در هفته‌ای سه امتیاز به‌اندوخته‌هایشان اضافه کردند که می‌توانند مطمئن باشند سرخابی‌های پایتخت در هفته آینده حداکثر می‌توانند سه امتیاز از آن خود کنند.

هنوز این موضوع که سپاهان خیلی خوب بود یا استیل‌آذین بسیار بد، احتیاج به‌بررسی دارد اما از این نکته نمی‌شود عبور کرد که بازگشت سپاهان منوط به‌اعتماد به‌نفسی بود که باید از دیدار با استیل‌آذین می‌گرفتند.

در دیدار سپاهان مقابل استیل‌آذین سوال بسیاری از خبرنگاران در جای‌گاه خبرنگاران این بود که اگر سپاهان بازی امروز را نبرد هواداران شعاری علیه قلعه‌نویی خواهند داد یا که خیر اما پایان بازی و نتیجه‌ای که اسکوربورد ورزش‌گاه نشان داد به‌نوعی هواداران را از بلاتکلیفی خارج کرد.

قلعه‌نویی اکنون می‌داند که مردم اصفهان می‌توانند بار دیگر به‌او اعتماد کنند. شاید آن‌ها هم‌چنان انتقاداتی را متوجه او در خریدهای تابستانی، در بازی گرفتن از مهره‌ها و سایر مسایل بدانند اما از آن جایی‌که در فوتبال ایران اصولن نتیجه‌گیری معجزه می‌کند، در صورت تداوم این نتایج اصلن بعید نیست هواداران سپاهان بار دیگر به‌سان فصل گذشته به‌حامی شماره یک قلعه‌نویی در‌آمده و استادیوم فولادشهر را پر کنند.

شاید موضع «هادی عقیلی» هم در این زمان جالب توجه باشد. عقیلی پس‌از دیدار سپاهان این موضع را به‌عنوان یکی از بازیکنان بزرگ سپاهان مطرح کرد، که تمام مشکلات ابتدای فصل تاکنون به‌دلیل عدم نتیجه‌گیری مطلوب بوده است و من دلیلی نمی‌بینم که سپاهان از این به‌بعد سپاهان قدرت‌مند فصل پیش نباشد. قلعه‌نویی هم در راهروی استادیوم فولادشهر تاکید کرد که ما موفق شدیم قدرت تاکتیکی خودمان را به‌استیل دیکته کنیم هر چند خودش چند دقیقه قبل در کنفرانس مطبوعاتی عنوان کرد که تیمش با سپاهان مطلوب میل خودش فاصله‌های فراوانی دارد.

در مجموع بایستی گفت نتیجه نبرد کهکشانی‌ها همان‌قدر که می‌تواند در شروع روزهای خوب سپاهان تاثیرگذار باشد، هنر گول زدن سپاهان را هم دارد. سپاهان در دیدار با استیل تیمی نبود که بتواند در صورت وجود شرایط طبیعی پنج گل بزند اما به‌هر حال ستارگان این تیم که شدیدن تحت فشار قرار داشتند به‌چنین برد روحیه بخشی نیاز مبرم داشتند و حالا اگر بنا دارند روزهای خوب فصل پیش را تداعی کنند بایستی از دیدار با پیکان اوج حرفه‌ای‌گری را به‌نمایش به‌گذارند. یکی دو برد دیگر می‌تواند سپاهان و لیگ را جذاب‌تر کند.

اما از سوی دیگر مشخص نیست چه بلایی بر سر استیل آذین آمده که آن‌ها به عنوان کهکشانی‌ترین تیم لیگ این‌گونه زیر مشت و لگد سپاهانی‌ها قرار گرفته‌اند. شاید این تیم این روزها با بحران هویت روبه‌رو شده است. آن‌ها در روزی که پنج، شش بازیکن اصلی خود را به‌هم‌راه نداشتند عملن هم‌چون یک تیم آماتور مقابل سپاهانی‌ها صف‌آرایی کردند و در شرایطی که سپاهان نیز در شرایط ایده‌آلش قرار نداشت موفق شد پنج بار دروازه «نشاط جو» را فرو بریزد.

استیل‌آذین در دیدار با سپاهان‌ آن‌قدر ضعیف بود و این‌قدر بی‌تفاوت بازی می‌کرد که می‌شد در درون محوطه جریمه این تیم یک ضرب، دو ضرب بازی کرد. جالب این‌که مربی اعزامی این تیم به‌کنفرانس مطبوعاتی نیز دست کمی از بازی‌کنان تیمش نداشت.

«رضا شاهرودی» به‌شکلی در مقابل خبرنگاران اصفهانی پاسخ‌گوی سوالات آن‌ها بود که دقایقی از این کنفرانس مطبوعاتی به‌خنده‌های معنی‌دار خبرنگاران تبدیل شد، نکته جالب توجه این‌که رضا شاهرودی این نتیجه را جزو اتفاقات فوتبال و بسیار طبیعی می‌‌دانست. به هر حال هدایتی اگر هر‌چه سریع‌تر برای بازسازی شرایط تیمش ورود نکند مشخص نیست چه بلایی سر تیم تقریبن بی‌انگیزه و پرحاشیه‌اش خواهد آمد. استیل آذین به‌هیچ وجه در این فصل در حد نام ستاره‌هایش بازی نکرده است.

اما طبق آخرین اخبار رسیده پس از جلسه دو ساعته سرپرست باش‌گاه استیل‌آذین با سرمربی صرب تیم‌ فوتبال این باش‌گاه، قرار شد «افشین پیروانی» هدایت این تیم را برعهده بگیرد. «امیر مهریزی» در نشستی که  با «تومباکوویچ» سرمربی استیل‌آذین برگزار کرد و در پایان این جلسه مقرر شد تکلیف این سرمربی کروات حداکثر ظرف 48 ساعت آینده مشخص شود. و عنوان کرد: افشین پیروانی مسوولیت فنی تیم استیل‌آذین را برعهده می‌گیرد و این تیم را در هفته یازدهم لیگ برتر هدایت خواهد کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,