Saturday, 18 July 2015
20 January 2021
با تایید کمیته مرکزی وزارت علوم،

«‌دو ترم محرومیت از تحصیل برای دو دانشجوی دانشگاه علم‌و‌صنعت»

2010 October 13

خبر / رادیو کوچه

به دنبال برگزاری چندین تجمع دانشجویی بعد از انتخابات سال ۸۸ در دانشگاه علم و صنعت، کمیته انضباطی دانشگاه علم و صنعت «حمید بیدار» دانشجوی سال پنجم رشته مهندسی کامپیوتر و «نوید عطایی» دانشجوی سال پنجم رشته مهندسی عمران و مدیر مسوول نشریه توقیف شده «موج نو»، را با صدور حکمی به ۲ ترم محرومیت از تحصیل با احتساب سنوات محکوم کرده است.

به گزارش دانشجو نیوز، مواردی از فعالیت‌های این ۲ دانشجو که منجر به صدور احکام مذکور شد عبارت است از سازماندهی و شرکت در تجمع دانشجویی ۱۶ آذر (روز دانشجو) و گرامی‌داشت کیانوش آسا (از کشته‌شدگان پس از انتخابات ریاست جمهوری)، سازماندهی و شرکت در تجمع دانشجویی ۲۴ آذر برای آزادی کامران آسا برادر کیانوش آسا که در مراسم ۱۶ آذر دانشگاه علم و صنعت قبل از ورود به دانشگاه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود و سازماندهی و شرکت در تجمع دانشجویی ۲۹ آذر برای گرامی‌داشت درگذشت آیت‌اله منتظری.

لازم به ذکر است این حکم توسط شورای تجدید‌نظر کمیته مرکزی وزارت علوم نیز تایید شد.

همچنین کمیته انضباطی اتهاماتی از قبیل توهین، فحاشی‌، هتک حرمت، اخلال و ایجاد وقفه در برنامه‌ها و نظم دانشگاه، عدم رعایت مقررات دانشگاه‌، توهین به شعائر و مقدسات اسلامی و عدم رعایت شئون دانشجویی را به این افراد وارد کرده است.

گفتنی است در جریان این پرونده‌ها جبل عاملی ریاست انتصابی دانشگاه علم و صنعت خود پی‌گیر پرونده‌های مذکور بوده و مصر به تایید و تشدید این احکام بوده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,