Saturday, 18 July 2015
17 May 2021
رونمایی دیلی تلگراف

«داستان زیبای هولوکاست»

2009 October 05

حمله‌های تند و تیز محمود احمدی‌نژاد به یهودی‌ها یک موضوع سری حیرت انگیز را پنهان می‌کند و آن مدرکی است که توسط دیلی تلگراف رونمایی می شود.

این خبر توسط «دامیان مک‌الروی» و «احمد وحدت» روز سوم اکتبر سال 2009 برابر با 11 مهر 1388 به رشته تحریر درآمده است.

یک عکس از رییس جمهور ایران در جریان انتخابات اسفند 1386 که شناسنامه‌اش در دستش است به وضوح ریشه یهودی نام خانوادگی‌اش را نشان می دهد.

کلوزآپ شناسنامه او نشان می دهد نام خانوادگی سابق او سبورچیان (عنوانی یهودی به معنی دوزنده لباس) بوده است.

متن کوتاه نامرتبی که در تصویر مشخص است عنوان می‌کند که نام خانوادگی‌اش به احمدی‌نژاد تغییر یافته است.

20091005-shaye'e-koocheh

سبورچیان‌ها به طور سنتی در آرادان محل تولد احمدی‌نژاد سکونت دارند و ریشه در آن‌جا دارند و این نام از یک نام یهودی که برای بافنده سبور استفاده می‌شده است مشتق می شود. سبور شالی است که برای انجام مناسک دینی یهودی‌ها استفاده می‌کنند و در فارسی به آن سبور می‌گویند. این نام حتا توسط وزارت کشور ایران به عنوان نامی برای یهودیان ایران شناخته می‌شود.

مفسران حمله‌های تند احمدی‌نژاد به یهودیان را ناشی از تلاش وی برای پنهان کردن گذشته‌اش دانستند.

علی نوری‌زاده از مرکز مطالعات ایرانیان و عرب‌ها می‌گوید: «این جنبه از سابقه احمدی‌نژاد مسایل زیادی درباره او را آشکار می‌کند. هر خانواده‌ای که به یک دین دیگر می‌پیوندد یک کارت شناسایی جدید اختیار می‌کند که نشان می‌دهد اعتقاد گذشته‌اش را نفی کرده است. با ایراد سخنان ضد اسراییلی او تلاش می‌کند تا هرگونه شک و تردید در مورد ارتباطش با دنیای یهود را پنهان کند. او در میان جامعه رادیکال شیعه‌ها احساس ضعف می‌کند.»

این کارشناس بیان می‌کند که پسوند «چیان» نشان می‌دهد که این خاندان راه و رسم یهودیت را دنبال می‌کند و آن را اجرا می کند:«او نام خانوادگی‌اش را به دلایل مذهبی تغییر داده است، یا پدر و مادرش به دلایل مذهبی تغییر داده‌اند. سبورچیان یک نام یهودی شناخته شده در ایران است.»

احمدی‌نژاد تغییر نام خانوادگی‌اش را تکذیب نکرده و گفته هنگام مهاجرت خانواده‌اش به تهران این نام تغییر کرده است اما هیچ اشاره‌ای به دلیل آن نکرده است.

بستگان احمدی‌نژاد علل مختلف مالی و مذهبی را دلیل تغییر نام خانوادگی توسط پدر آهنگر احمدی‌نژادعنوان می‌کنند.

احمدی‌نژاد یک مهندس در رشته کنترل ترافیک با مدرک دکترا می باشد. او قبل از مطرح شدن نامش به عنوان یک سیاستمدار در پایتخت در نیروهای نظامی سپاه انقلاب فعالیت می کرده است.

احمدی‌نژاد به دفعات انتقادهای تندی را نسبت به اسراییل نسبت داده است و بارها علت وجود این رژیم را مورد سوال قرار داده و قضیه هولوکاست را تکذیب کرده است.

در مناظره‌های انتخاباتی ریاست جمهوری امسال در تلویزیون او تحت فشار قرار گرفت تا قبول کند نام خانوادگی‌اش را تغییر داده اما او از این قضیه طفره رفت.

هم‌چنین مهدی خزعلی، یک وبلاگ‌نویس اینترنتی و کسی که به عنوان مطرح کننده این قضیه شناخته می‌شود تابستان امسال دستگیر شد.

احمدی‌نژاد به دفعات انتقادهای تندی را نسبت به اسراییل نسبت داده است و بارها علت وجود این رژیم را مورد سوال قرار داده و قضیه هولوکاست را تکذیب کرده است. دیپلمات‌های انگلیسی جلسه سازمان ملل را وقتی احمدی‌نژاد اسراییل را عامل کشتار دسته جمعی وحشیانه و نژاد پرست خواند ترک کردند.

بنیامین نتانیاهو سخنانی تحریک آمیز علیه احمدی‌نژاد در جلسه سران سازمان ملل انجام داد:«دیروز، مردی که عنوان می کرد هولوکاست یک دروغ است در جایگاه صحبت می‌کرد. فقط 6 دهه پس از هولوکاست شما به مردی قتل 6 میلیون یهودی را انکار می کرد و قول از میان برداشتن کشور اسراییل را می‌داد اجازه سخنرانی دادید. چه رسوایی بزرگی. چه توهینی به منشور سازمان ملل متحد.»

محمود احمدی‌نژاد به طور صریح و متناوب درباره تلاش نازی‌ها برای از بین بردن یهودیان صحبت کرده است. «آن‌ها امروز یک افسانه ساخته‌اند و نام آن را قتل عام یهودیان گذاشته‌اند و آن را اصلی در نظر گرفته‌اند فراتر از خدا، ادیان و پیامبران» این‌ها گفته‌های محموداحمدی‌نژاد در کنفرانس هولوکاست در سال 2006 در تهران بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|