Saturday, 18 July 2015
17 January 2021
در ماه نوامبر،

«دعوت ایران به مذاکره با نماینده ۱+۵»

2010 October 15

خبر / رادیو کوچه

روز پنج‌شنبه، کاترین اشتون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و نماینده گروه 1+5 به ایران پیشنهاد داده است که در ماه نوامبر به مدت سه روز وارد مذاکرات هسته‌ای شود.

به نقل از بی‌بی‌سی، یکی از سخن‌گویان خانم اشتون گفته است کاترین اشتون از سعید جلیلی، دبیر شورای عالی امنیت ملی و رییس هیت مذاکره کننده هسته‌ای ایران، دعوت کرده است اواسط ماه نوامبر به مدت سه روز در شهر وین با او دیدار و مذاکره کند.

این سخن‌گوی خانم اشتون اضافه کرد: «این پیشنهاد در پی نشانه‌های مثبت اخیر از سوی ایران و ابراز تمایل این کشور به این‌که مذاکره کننده هسته‌ای‌اش به نمایندگی از گروه 1+5 با کاترین اشتون دیدار کند، مطرح شده است.»

لازم به یادآوری است منوچهر متکی، وزیر امور خارجه ایران، در روز شنبه ۹ اکتبر اعلام کرده بود اواخر اکتبر و اوایل نوامبر را زمان مناسبی برای گفت‌وگوهای اتمی با نمایندگان گروه1+5 می‌داند.

گفتنی است پی جی کراولی، سخن‌گوی وزارت خارجه آمریکا گفته بود اگر ایران آماده مذاکرات است، تنها کاری که باید بکند این است که تلفن را بردارد و تاریخی را تعیین کند.

رامین مهمانپرست، سخنگوی وزارت خارجه ایران، نیز روز سه‌شنبه 11 اکتبر درباره موضع ایران نسبت به دستور جلسه مذاکرات احتمالی گفته بود: «موضوع بحث با گروه ۱+۵، بسته پیشنهادی جمهوری اسلامی خواهد بود.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,