Saturday, 18 July 2015
22 October 2021
روز جمعه روی داد،

«علی قلی‌زاده فعال سیاسی در مشهد بازداشت شد»

2010 November 06

خبر / رادیو کوچه

علی قلی‌زاده فعال دانش‌جویی مشهد و عضو ستاد مهدی کروبی و عضو کنونی شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت، ظهر روز جمعه در منزلش توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

به گزارش فعالان حقوق بشر از شهر مشهد سه مامور امنیتی جمهوری اسلامی با در دست داشتن حکم بازداشت وی در منزل پدری او حاضر شده و با ابلاغ حکم دادستانی انقلاب مشهد اقدام به بازداشت او کرده‌اند.

علی قلی‌زاده دبیر سابق انجمن اسلامی دانش‌گاه شاهرود و عضو کنونی شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت است که در سال گذشته بوسیله‌ی حکمی از سوی وزارت اطلاعات از تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد محروم شده است. وی  از فعالان شناخته شده‌ی سیاسی شرق ایران و شهر مشهد است که در 18 تیر هشتاد و هفت نیز توسط ادراه اطلاعات مشهد بازداشت و مدتی را در بازداشت‌گاه اداره اطلاعات این شهرستان گذراند.

به نقل از جرس، دلیل بازداشت وی، تحرکات اخیر اعضای تحکیم وحدت برای باز راه‌اندازی این تشکل مستقل دانش‌جویی عنوان شده؛ هر چند قلی‌زاده ضمن دفاع از تشکل مستقل متبوع خویش، این مورد را اتهامی موجه جهت بازداشت نمی‌داند، اما با این حال از صحت این عنوان اظهار بی‌اطلاعی کرده است.

لازم به ذکر است علی قلی‌زاده با توجه به سانحه رانندگی که هفته گذشته برای وی اتفاق افتاده، از وضعیت جسمی مناسبی برخوردار نیست و پیرامون شرایط نگه‌داری وی در سلول‌های اداره اطلاعات مشهد نگرانی‌های جدی وجوددارد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,