Saturday, 18 July 2015
22 October 2021
به زندان اوین منتقل شد،

«بازداشت حیدرزاده عضو تحکیم وحدت و فعال دانش‌جویی»

2010 November 11

خبر / رادیو کوچه

محمد حیدرزاده عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت و فعال دانش‌جویی در روز یک‌شنبه 16 آبان پس از احضار به اداره اطلاعات شهر کرد بازداشت و به زندان اوین منتقل شده است.

این در حالی اسن که تاکنون از وضعیت سلامت محمد حیدرزاده خبری در دست نیست.

گفتنی است در همین روز 2 عضو دیگر شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت، علی‌رضا کیانی دانش‌جوی رشته کارشناسی ارشد علوم سیاسی دانش‌گاه مازندران در بابلسر و محسن برزگر دانش‌جوی رشته مهندسی برق دانش‌گاه صنعتی نوشیروانی در بابل دستگیر شده و پس از انتقال اولیه به زندان اداره اطلاعات ساری (شهید کچویی‌) به زندان اوین منتقل شده‌اند. گزارش‌ها حاکی از آن است که علی قلی‌زاده دانش‌جوی ستاره‌دار و دیگر عضو منتخب شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت پس از دستگیری در مشهد به زندان اوین منتقل شده است.

بر اساس گزارش دانشجو نیوز، محمد حیدرزاده متولد 1368 ساکن اهواز بوده که در سال 1386 موفق به قبولی در رشته مهندسی مکانیک جامدات دانش‌گاه شهرکرد شده بود.

وی در بدو ورود به دانش‌گاه، عضو شورای انجمن اسلامی دانش‌کده مهندسی دانش‌گاه شهر‌کرد شده بود. در جریان انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری، عضو شورای مرکزی شاخه دانش‌جویی میرحسین موسوی شده بود. محمد حیدرزاده در مهر ماه 88 به دلیل فعالیت‌هایش به ستاد خبری اداره اطلاعات استان احضار شده بود. وی در حوادث 13 آبان سال گذشته به دلیل آن‌که یکی از سازمان‌دهندگان تظاهرات در سطح دانش‌گاه بود از سوی کمیته انضباطی دانش‌گاه به دو ترم معلق محکوم شده بود. مسوولان دانش‌گاه شهر‌کرد تحت فشار نیروهای امنیتی محمد حیدرزاده را به دلیل فعالیت‌های اخیرش در اتحادیه انجمن‌های اسلامی کل کشور (‌دفتر تحکیم وحدت‌) از خواب‌گاه دانش‌جویی اخراج می‌کنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,