Saturday, 18 July 2015
17 January 2021
بدون حمایت یونسکو،

«آغازهمایش روز جهانی فلسفه در تهران»

2010 November 21

خبر / رادیو کوچه

روز یک‌شنبه، همایش روز جهانی فلسفه با حضور محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری اسلامی در سازمان اسناد و کتاب‌خانه ملی در تهران آغاز شد.

به گزارش سایت همایش روز جهانی فلسفه، در این همایش سه روزه 16 نشست تخصصی برگزار می‌شود و بیش از 200 مقاله از سوی اساتید و اندیش‌مندان ایرانی و خارجی ارایه می‌شود.

به گزارش ایرانا، آقای احمدی‌نژاد در روز افتتاحیه این همایش سخن‌رانی کرده است.

محمود احمدی‌نژاد در این همایش اظهار داشت: «مکتب‌های گوناگون قادر به ارایه راه نجاتی به انسان نبوده‌اند و هر یک در دوره‌ای ظهور و افول کرده‌اند و امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند ظهور انسان کامل هستیم.»

به‌جز او غلام‌علی حداد عادل و غلام‌رضا اعوانی، رییس و دبیر علمی کنگره روز جهانی فلسفه خواهند بود.

روز جهانی فلسفه هرسال از سوی سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد، یونسکو در مقر این سازمان در پاریس و چند شهر دیگر برگزار می‌شود.

قرار بود تهران نیز با حمایت یونسکو میزبان یکی از این همایش‌ها باشد، اما یونسکو حدود دو هفته پیش در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که در برگزاری همایش روز جهانی فلسفه در ایران هم‌کاری نخواهد داشت.

یونسکو در اطلاعیه‌ای که در این زمینه منتشر کرد، آورده است: «از آن‌جا که مشورت کامل با دبیرخانه درباره تمامی جنبه‌های مرتبط با این مراسم بین‌المللی صورت نگرفته است، مدیرکل سازمان بر این نظر است که شرایط لازم برای سازماندهی موثر یک همایش مورد قبول سازمان ملل متحد، برآورده نشده است.»

این در حالی است که در واکنش به این تصمیم یونسکو مقام‌های جمهوری اسلامی اعلام کردند که این همایش را را به طور مستقل و بدون حمایت یونسکو برگزار خواهند کرد.

بیشتر بخوانید:

«واکنش ایران به انصراف یونسکو از همایش روز فلسفه»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,