Saturday, 18 July 2015
16 May 2021
درپی نمایش حرکات رزمی مردان و زنان در مراسم افتتاح نمایشگاه پلیس

«رزمی‌کاران نمایشگاه پلیس با هم محرم بوده‌اند»

2009 October 14

بی‌بی‌سی

درپی بروز واکنش‌های مختلف درباره نمایش حرکات رزمی مردان و زنان در مراسم افتتاح نمایشگاه پلیس در فرهنگسرای ولاء شهر ری و صدور دستور توقف برپایی این نمایشگاه از سوی فرمانده نیروی انتظامی ایران،پلیس تهران امروز اعلام‌کرد این نمایشگاه به کار خود ادامه می‌دهد.

20091014-soc-policeexhibition

روزنامه آفتاب یزد امروز به نقل ازمرکز اطلاع رسانی پلیس تهران گزارش داده است، زنان و مردهایی که در این مراسم شرکت کرده بودند به یکدیگر محرم بوده و از اعضای بسیج بوده‌اند اما از اجرای برنامه توسط آنها جلوگیری شده‌است.

این درحالی‌است که به گزارش ایرنا، فرمانده نیروی انتظامی تهران روز گذشته اعلام کرده‌بود، اجرای این حرکات رزمی که واکنش‌های زیادی را برانگیخته بین دو خواهر و برادر انجام‌شده و این موضوع در ابتدای برنامه اعلام شده بوده‌است.

از سوی دیگر نیز به گزارش ایرنا، اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی روز گذشته دستور تنبیه افراد خاطی را صادرکرده بوده‌است.

در یکی از نمایشگاه‌های پلیس که مناسبت هفته نیروی انتظامی در تهران برگزار می‌شود، چند زن و مرد با لباس نیروی انتظامی به اجرای حرکات نمایشی رزمی پرداخته‌بودند.

این موضوع واکنش‌های زیادی را برانگیخت به‌طوری‌که آقای احمدی مقدم، دستوری در این باره صادر‌کرده و در آن این مبارزات ورزشی را صحنه‌های زشت خوانده و تاکید کرده در برنامه‌ها و تدابیر ابلاغی نیروی انتظامی، زنان پلیس از درگیری فیزیکی با مردان منع شده‌اند.

20091014-soc-policeexhibition1

در این دستور هم‌چنین آمده که از ادامه کار نمایشگاه جلوگیری و افراد متخلف و خاطی تنبیه و نتیجه گزارش شود.

روزنامه آفتاب یزد نیز امروز خبر داد مرکز اطلاع رسانی پلیس موضوع تعطیلی نمایشگاه را منتفی دانسته و گفته تنها، حرکات نمایشی این افراد که با هم محرم بوده اند حذف شده‌است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: