Saturday, 18 July 2015
04 December 2020
رادیو لیچار – قسمت صد و هشتم

«ده‌نمکی می‌گفت چرا اکبر عبدی در آدم برفی قر می‌دهد»

2010 December 05

فرورتیش / رادیو کوچه

lichar@koochehmail.com

«مسعود ده‌نمکی» زمانی از مخالفان رقصیدن اکبر عبدی در فیلم‌هایی مثل «آدم‌برفی» بود، اما الان ببینید همان آقای عبدی چه قری می‌دهد توی اخراجی‌ها.

ده‌نمکی نمونه بارز کسانی است که حرام را برای خودشان حلال می‌کنند، اما آن چیز برای مردم هم‌چنان حرام است. مسعود ده‌نمکی نه مردمی است، نه کارگردان است، نه هنرمند است، نه قابل احترام.

می‌خواهم با یک مثال ده‌نمکی را تشریح کنم که دخترخانم‌ها آن را بهتر می‌فهمند. فرض کنید امشب یک میهمانی مهم دعوت دارید، اما امروز صبح متوجه می‌شوید یک جوش قرمز روی پیشانی‌تان ظاهر شده که با هیچ پودری هم مخفی نمی‌شود. ده‌نمکی، همان جوش قرمز است… نه میشه بهش دست زد، نه حالا حالاها میره.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , 

۸ Comments


 1. mehrdad
  1

  i am totaly agry with you. dehnamaki yeki az kesani bood ke dar tazahorate daneshjooyan tehran bar zede anha bood va dar koshtan va partabe anha az panjereh be paieen sherkat dashte. hala chetor mardom chenin jenayati ro faramoosh mikonand??? bazi ha shayad naadanand ke ou chenin kari karde.dar vaghe ou nange melaate mast.


 2. گلستان
  2

  اینا همشون همینجوری هستن بعد از سی سال و بعد از بدار زدن چندین هزار آدم بی گناه تازه وقتی به خودشون می رسه احساس انسان بودن و حق داشتن می کنن . اونایی که مردن که آدم نبودن پدر و مادر نداشتن و ما ها که جوونای اون موقع بودیم آدم که نبودیم سوسک بودیم اول انقلاب هر کی یه حرف حساب می زد اگه تو شهرستان بود اعدام می شد و اگه تو تهران بود انقدر بهش انگ ضد انقلاب و طاغوتی می زدن که بیچاره خودش هم باورش می شد که طاغوتیه برای همین همه مخالفین این انقلاب یا رفتن بیرون از کشور یا اینکه ساکت نشستن سر جاشون منکه امیدوارم که تاوان این همه بی انصاقی رو یک روزی بدن خود این ده نمکی هم یکی از همون آدمهاست ایکاش اونایی که از اون نسل هنوز زنده هستن میومدن و خاطراتشونو تعریف می کردن یه چیز دیگه هم بگم اگه ما مردم بخوایم جتما می ره چرا نره . یادمه بابام می گفت زمان رضا شاه گوشت گرون شده بود مردم شمال شروع کردن به درست کردن غذاهای غیر گوشتی حالا درست یا غلط نمی دونم ولی ما همون مردم هستیم و می تونیم فیلمهای مزخرف اینا رو نبینیم و پولامونو تو جیب اینا نریزیم دیگه کجا می شه جلوی پولدار شدن اینا رو بگیریم ؟


 3. samar
  3

  moteasefam valy in barnameh keyly gay hast.

 4. 4

  in dah namaki ksodash mamor vazarat atlaat ast!!!


 5. علی
  5

  هنوز زنان ودخترانی که در ایران به ضرب پنجه بوکس و زتجیر گروه انصار و دهنمکی وایتها زخمی شدند هستنند البته مردم ایران فاقد غیرت تاریخی و حافظه تاریخی اند برایشلن همه نیست کی به آنها تجاوزکرد مهم این است فعلا اوضاع برچه منوال اسا.د

 6. 7

  به خاطر اینکه خونمون نزدیک پل سید خندانه ، امروز صبح (دوشنبه صبح) شاهد صحنه ی جالبی بودم زیر پل سید خندان، غلغله بود و من بدبخت هم پشت انبوه جمعیت و ماشین ها گیر کرده بودم و کلاسم در شرف آغاز شدن بود و استاد عزیزم هم از اینا نیست که بذاره بعد از خودش بیایم..خلاصه سرتون رو در نیارم.با بدختی تونستم از جمعیت عبور کنم و دیدم مردم دارن هلهله می کنن ، گفتم یا خدا ! قیامت شده؟ چه خبره؟ نکنه امام خامنه ای (مدظله) سید خندان رو منور کردن…تا اینکه چشمم افتاد به بیلبردهای : “تو به من رای میدی از چشمات معلومه ” ! بله ! ساعت یازده و چهل و پنج دقیقه و مسعود جووون ده نمکی در حال فیلم برداری اخراجی های ۳ بود. منم رفتم جلو و به یکی از فیلم بردارا گفتم که حتما به گوش آقای ده نمکی برسونین خیلی خوشحالیم که دست از پونز کردن تو پیشونی دخترها و دانشجوهای مردم برداشته و داره فیلم برداری میکنه.
  خاااااااااااااااک بر سر ملتی که دیروز از ده نمکی متنفر بودن و امروز تقش یاهی لشکرشو بازی میکنن


 7. حامد
  8

  بهتر است مردم تمامیت وجود این آشغالها را تحریم ومنزوی کنند وآماده شویم برای روز نبرد نهایی ودرهم کوبیدن ارکان جمهوری اسهالی با تفنگ وچماق وقمه چون اینها جز این زبان زبان دیگری نمیفهمند !