Saturday, 18 July 2015
02 August 2021
با افزایش روند بی‌اعتباری دلار آمریکا در معاملات جهانی

«تاکید ماهاتیرمحمد بر انتخاب ارزی دیگر به‌جای دلار»

2009 October 17

نخست‌وزیر اسبق مالزی با اشاره به بی‌اعتبار شدن دلار آمریکا در معاملات جهانی، گفت: «دلار آمریکا به نقطه شکست رسیده و جایگزینی آن با ارزهای دیگر ضروری است.»

به گزارش روز شنبه ایرنا از مالزی، ماهاتیر محمد در وبلاگ شخصی خود با درج مطلبی در این خصوص، نوشت: «وقتی که من چندی پیش در زمینه نیاز به تغییر ارز تجاری از دلار آمریکا به سایر ارزها نوشتم، محکوم به داشتن مواضع ضدغربی شدم.

20091017-soc-usdollar

وی تصریح کرد: «پس از آن مقالات زیادی در زمینه نیاز به استفاده از سایر ارزها برای تجارت و حتی برای سایر مقاصد همچون ذخایر ارزی نوشته شده‌است. تیتر اصلی رسانه‌های بین المللی این روزها رسیدن دلار آمریکا به نقطه شکست و لزوم جایگزینی ذخایر ارزی با یورو و ین توسط بانک‌های مرکزی است.

ماهاتیر محمد تاکید کرد: «دلایل من برای انتقاد ازغرب دلایل مستدلی است. غربیان روش‌های زیادی برای کسب درآمد اختراع کرداندد. این روش‌ها توسط سرمایه‌گذاران پول‌دار غرب به کار گرفته می‌شود، بدون اینکه کالا، خدمات و یا شغلی ایجاد کرده باشند.»

وی می‌افزاید: «غربیان با وام‌های خود و تجارت ارز اقتصاد واقعی را به خطر می‌اندازند. حباب غربیان اکنون ترکیده و صدمات آن به تمامی کشورهای جهان از جمله مالزی وارد شده‌است.»

ماهاتیرمحمد در ادامه مطلب خود آورده‌است: «امروز کشورهای زیادی خواستار استفاده از سایر ارزهای دیگر به جای دلار هستند.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: