Saturday, 18 July 2015
05 December 2020
روز چهارشنبه روی داد،

«وقوع انفجار در یک عملیات انتحاری در چابهار»

2010 December 15

خبر / رادیو کوچه

روز چهارشنبه، در یک عملیات انتحاری در چابهار تعدادی از ساکنان این شهر کشته و مجروح شده‌اند.

به گزارش ایرنا، مدیر کل پزشکی قانونی سیستان و بلوچستان گفت: «بر اثر اقدام تروریستی امروز در جمع عزاداران حسینی در چابهار، تا این لحظه پیکر 39 شهید تحویل مرکز پزشکی قانونی چابهار شده است.»

به گفته نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی چند ساعت پیش در مقابل مسجد امام حسین چابهار یک‌نفر انتحار‌کننده با ورود در جمعی که در آن مسجد بودند و انجام عملیات انتحاری باعث کشته و زخمی شدن این افراد شده است.

علی‌محمد آزاد استان‌دار سیستان و بلوچستان در تماسی تلفنی حادثه مقابل مسجد امام حسین چابهار را تایید کرده است.

از سویی دیگر مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: «ساعتی پیش دو حمله تروریستی انفجار در چابهار صورت پذیرفت که یکی از عوامل این حمله تروریستی زمین‌گیر شد و تنها یکی از حملات دیگر که باعث تلفات انسانی هم‌وطنانمان شد منفجر گردید.»

هم‌چنین شورای تامین استان سیستان و بلوچستان برای برسی این موضوع تشکیل جلسه داده است و تلاش‌ها برای بازداشت عاملان این انفجار ادامه دارد.

لازم به اشاره است اداره اطلاعات چابهار با بیان این‌که سه نفر در عملیات انتحاری چابهار نقش داشتند از بازداشت عامل این انفجار خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اداره اطلاعات چابهار اعلام کرد انفجار چابهار به صورت انتحاری بوده است و در این حرکت 3 نفر دست داشتند که نفر اول با انفجار کشته شد و نفر دوم که بمب هم‌راه وی عمل نکرد توسط نیروی انتظامی مورد هدف قرار گرفت و زخمی  و نفر سوم نیز دستگیر شد.

براساس این گزارش، این بمب در نزدیکی میدان فرمان‌داری در میان عزاداران شیلات بندر چابهار منفجر شد.

گفته می‌شود گروه شبه‌نظامی جنداله مسوولیت این انفجار را برعهده گرفته است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,