Saturday, 18 July 2015
13 August 2020
کمیته نروژی- ایرانی حمایت از مبارزات مردم ایران،

«ابراز نگرانی از وضعیت ستوده و رییس‌دانا»

2010 December 20

کمیته نروژی- ایرانی حمایت از مبارزات مردم ایران در اسلو پایتخت نروژ، در نامه‌ای سرگشاده از وزیر امورخارجه نروژ یوناس گاهر استوره درخواست کرده تا از مقامات جمهوری اسلامی آزادی نسرین ستوده و فریبرز رییس‌دانا تقاضا کند.

متن این نامه به شرح زیر است:

وزیر محترم امور خارجه نروژ،  آقای‌ یوناس گاهر استوره

جان خانم نسرین ستوده در خطر جدی است.

همان‌طور که اطلاع دارید جان زندانیان سیاسی ایران در معرض خطر جدی است. صدها تن از فعالین سیاسی، کارگری، حقوق بشری و جنبش زنان در بدترین شرایط ممکن در زندان‌های ایران  در بند هستند، تعدادی بی‌شماری ازاین زندانیان دراعتصاب غذا به‌سر می‌برند و اوضاع جسمانی همه‌ی آن‌ها وخیم گزارش شده است. جان نسرین ستوده وکیل مدافع حقوق بشر و فعال حقوق زنان ایران در خطر است. هم‌چنین امروز با خبر شدیم که آقای فریبرز رییس‌دانا اقتصاددان منتقد و پژوهش‌گر اقتصادی، عضو کانون نویسندگان ایران،  نیز شب گذشته توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی  در تهران بازداشت شد.

جمعی از فعالان حقوق بشر و جنبش زنان از جمله خانم شیرین، به خاطر هم‌دردی با نسرین ستوده و در اعتراض به بی‌قانونی‌های جمهوری اسلامی، از تاریخ دوشنبه ۲۰ دسامبر در مقابل در ورودی سازمان ملل متحد در شهر ژنو تحصن می‌کنند.

کمیته نروژی- ایرانی حمایت از مبارزات مردم ایران در حمایت از تحصن و خواست  خانم شیرین عبادی و هم‌راهان وی، از ایرانیان دعوت کرده است‌ تا روز دوشنبه 20 دسامبر،  مقابل سفارت جمهوری اسلامی تجمع نمایند‌ و هم‌صدا با دیگر فعالان جنبش زنان و حقوق بشر در سراسر جهان، خواهان آزادی بی‌درنگ خانم نسرین ستوده شوند.

از این رو از شما وزیرامور خارجه محترم نروژ تقاضا می‌کنیم که هم‌صدا با همه ایرانیان، خواهان آزادی بی‌درنگ خانم نسرین ستوده شوید و به شرایط غیر‌انسانی حاکم بر زندان‌های جمهوری اسلامی اعتراض نمایید.

جان نسرین ستوده و دیگر زندانیان سیاسی در خطر جدی است. در دفاع از نبرد نسرین ستوده با مرگ،  ازوی حمایت کنید و از دولت جمهوری اسلامی بخواهید ، بی‌درنگ وی و دیگر زندانیان سیاسی را آزاد نماید.

با احترام

کمیته نروژی- ایرانی مبارزات مردم ایران

رحمان ساکی

اسلو –  18 دسامبر 2010

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,