Saturday, 18 July 2015
31 October 2020
بنیاد برومند و سازمان عفو بین‌الملل در آمریکا:

«‌نسرین به حمایت شما نیاز دارد»

2010 December 22

روز سه‌شنبه، بنیاد برومند و سازمان عفو بین‌الملل در آمریکا در حمایت از حقوق بشر در ایران و هم‌چنین نسرین ستوده وکیل دادگستری زندانی در اوین دست به برگزاری تجمعی اعتراض‌آمیز و اعلام هم‌بستگی با تحصن اخیر خانم عبادی برابر سازمان ملل زده‌اند.

این بنیاد جهت برگزاری این تجمع نامه‌ای را منتشر کرده است که متن آن در زیر می‌آید:

تجمع در واشنگتن

در حمایت از حق دفاع

در سال‌های اخیر تعداد زیادی از مدافعان حقوق بشر و وکلا به شکل گسترده‌ای بازداشت و یا وادار به زندگی در تبعید شده‌اند.

به موازات بسته شدن فضا برای هرگونه فعالیت حقوق بشری در ایران، برخی از کنش‌گران ایرانی که تا چندی پیش در کشور خود برای ارتقای وضعیت حقوق بشر فعالیت می‌کردند، هم اکنون در تلاشند تا با استفاده از امنیت نسبی در شهرهای بزرگ سراسر دنیا توجه جهانیان را به وضعیت رو به وخامت حقوق بشر در ایران جلب کنند.

در هفته‌ی جاری، شیرین عبادی، برنده ایرانی جایزه صلح نوبل و تعدادی دیگر از فعالان شناخته شده حقوق زنان، با اعلام تحصن نامحدود در مقابل مقر سازمان ملل متحد در ژنو، خواهان آزادی نسرین ستوده، وکیل مدافع و فعال سرشناس حقوق بشر شده‌اند. نسرین ستوده، بیش از صد روز را در سلول انفرادی زندان اوین به سر برده و چندین بار در اعتراض به وضعیت خود دست به اعتصاب غذا زده است.

بنیاد برومند، سازمان عفو بین الملل و جمعی از کنش‌گران ایرانی ساکن واشنگتن دی سی، سه‌شنبه، 21 دسامبر، در حمایت از تحصن فعالان در ژنو، با حضور در مقابل دفتر حافظ منافع جمهوری اسلامی ایران ضمن اعلام هم‌بستگی با فعالان جنبش زنان در ژنو خواهان آزادی بی‌قید و شرط  و فوری نسرین ستوده خواهند شد.

نسرین به حمایت شما نیاز دارد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,