Saturday, 18 July 2015
29 November 2020
سخن‌گوی گروه شبه‌نظامی «جنداله»:

«اعدام‌شدگان در زاهدان از اعضای گروه نبودند»

2010 December 22

خبر / رادیو کوچه

عبدالروف ریگی سخن‌گوی گروه شبه‌نظامی «جنداله» روز چهارشنبه، اعلام کرد این گروه قصد دارد کارمند یکی از تاسیسات اتمی ایران را که پیش‌تر توسط گروه از اصفهان ربوده و به سیستان و بلوچستان منتقل شده بود‌، اعدام کند.

ریگی در مصاحبه با روزنامه «الشرق الاوسط‌» اظهار داشت: «امیرحسین شیرانی بر اساس تصمیم شورای رهبری جنداله به‌زودی اعدام می‌شود.»

عبدالروف ریگی برادر عبدالمالک ریگی رهبرسابق جنداله است و در این مصاحبه که به‌وسیله تلفن از مکانی نامعلوم انجام شد اعدام‌شدگان اخیر در سیستان و بلوچستان را بی‌گناه به شمار آورد.

دستگاه قضایی جمهوری اسلامی‌ چند روز پس از عملیات انتحاری جنداله در مراسم عاشورا در چابهار که به کشته‌شدن 39 تن منجرشد اعلام کرد 11 نفر از اعضای این گروه را در زاهدان اعدام کرده است.

عبدالروف ریگی گفت‌:‌ «حکومت مثل همیشه دروغ می‌گوید این افراد از اعضای تشکیلات ما نیستند آن‌ها فقط نسبت قبیله‌ای و فامیلی با اعضای مقاومت دارند. آن‌ها هیچ‌گونه ارتباطی با عملیات اخیر ما ندارند.»

جنداله پیش از این در برابر آزادی امیرحسین شیرانی کارمند اتمی در تاسیسات اصفهان خواستار آزادی 200 تن از اعضای تشکیلات شد که با واکنش منفی مواجه شده است.

شیرانی پیش از این در یک فیلم ویدوئی که از العربیه پخش شده بود به جزییات هم‌کاری خود در برنامه اتمی ایران پرداخته و نام چندتن از مسوولان برنامه اتمی و آدرس یک تاسیسات اتمی را فاش کرده بود.

درهمین حال خبرگزاری‌های دولتی در ایران اعلام کرده‌اند که محمود احمدی‌نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران از هم‌تای پاکستانی خود خواسته است تا چند متهم به هم‌کاری با جنداله را به ایران تحویل دهد.

بیشتر بخوانید:

«اعدام یازده نفر از افراد منسوب به جنداله در زاهدان»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,