Saturday, 18 July 2015
04 August 2021
در ديدار کميسيون حقوقی‌ و قضايی مجلس با نایب رئيس پارلمان مالزی

«تاکید ایران و مالزی بر گسترش روابط پارلمانی»

2009 October 20

در دیدار رئیس و جمعی از اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با نایب‌رئیس پارلمان مالزی دو طرف بر گسترش روابط پارلمانی تاکیدکردند.

به گزارش ایرنا، در دیدار علی‌شاهرخی رئیس و اعضای کمیسیون حقوقی وقضایی مجلس شورای اسلامی با «داتوک حاج وان‌جونیدی تونکو جعفر»، دو طرف درمورد ساختار پارلمان‌های دو کشور و نیز نظام قانونگذاری ایران و مالزی بحث و تبادل نظر کردند.

نایب رئیس پارلمان مالزی در این دیدار با استقبال از سفر رییس و اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی‌ پارلمان‌ایران به این کشور، ایران را کشور دوست و برادر مالزی دانست و خواستار تقویت هرچه بیشتر هم‌کاری‌های پارلمانی دو کشور شد.

حجت‌الاسلام والسملین علی‌شاهرخی، رئیس کمیسیون حقوقی وقضایی ‌مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار گزارشی از سیستم قانون‌گذاری و نحوه فعالیت مجلس و نیز چگونگی تعامل آن با دیگر قوا در ایران را به اطلاع طرف مالزیایی برساند.

شاهرخی هم‌چنین از نایب‌رئیس پارلمان مالزی برای بازدید از ایران و دیدار با مقامات پارلمانی کشورمان دعوت به عمل‌آورد.

گفتنی‌است رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای‌اسلامی را در این سفر، امین‌حسین رحیمی مخبر کمیسیون، غلامرضا اسدالهی عضو هیات‌رییسه، محمد محمدی و سید‌سلیمان ذاکر اعضای کمیسیون همراهی می‌کنند.

هیات‌پارلمانی ایران قراراست در این سفر با مطالعه روند قانون‌گذاری، چهره‌های آماری در جرایم و موارد نقض قانون، شرایط و ساختار دادگاه‌ها و بخش عدالت و ماهیت قوه قضائیه در مالزی، را موردبررسی و مطالعه قراردهند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: