Saturday, 18 July 2015
26 October 2021
رییس جمهوری کره جنوبی:

«ما از مذاکرات صلح استقبال می‌کنیم»

2011 January 04

خبر / رادیو کوچه

رییس جمهوری کره جنوبی روز سه‌شنبه اعلام کرد در صورت روشن عمل کردن کره شمالی، هر دو کشور می‌توانند روابط خود را توسعه دهند.

به گزارش روزنامه نیوزیلندی هرالد، «لی‌‌میونگ‌باک» رییس جمهوری کره جنوبی اظهار داشت: «ما به کره شمالی اجازه نمی‌دهیم حتا به یک وجب از خاک سرزمین ما چشم طمع داشته باشد.»

رییس جمهوری کره جنوبی افزود، درهای مذاکره با کره شمالی باز است و خلع سلاح این کشور می‌تواند منجر به کمک‌های اقتصادی به کره شمالی شود.

وی در ادامه افزود حادثه بیست‌وسوم نوامبر که در آن چهار نفر کشته و جرقه جنگ بین دو کره افروخته شد یک حادثه متحول کننده بود که سئول می‌تواند با آن همان‌طور که آمریکا با حادثه تروریستی یازدهم سپتامبر 2001 عمل کرد برخورد کند و از آن به عنوان بازبینی وضعیت دفاعی خود بهره بگیریم.

وی در ادامه هم‌چنین خاطر نشان کرد در صورتی که کره شمالی خلوص نیت خود را در انجام مذاکرات نشان دهد این امر می‌تواند منجر به گسترش چشم‌گیر هم‌کاری‌های اقتصادی دو طرف شود.

این در حالی است که کره جنوبی چندی پیش در نزدیکی مرزهای کره شمالی و در پی بمباران شدن از سوی همسایه شمالی خود اقدام به برگزاری مانوری کرد که در طول تاریخ مانورهای انجام شده در کره جنوبی بی‌سابقه بوده است. کره جنوبی هدف از این مانور را بالابردن سطح آمادگی برابر هر نوع عملیات احتمالی کره شمالی عنوان کرد.

بیشتر بخوانید:

«برگزاری یک مانور نظامی توسط کره جنوبی»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,