Saturday, 18 July 2015
30 October 2020
از روز دوشنبه آغاز شد،

«سفر معاون نخست وزیر مالزی به آمریکا»

2011 January 10

خبر / رادیو کوچه

«محی‌الدین یاسین» معاون نخست وزیر مالزی به منظور دیدار با مقامات کاخ سفید از جمله «جو بایدن» معاون رییس جمهوری آمریکا و «هیلاری کلینتون» وزیر امور خارجه ایالت متحده روز دوشنبه وارد آمریکا شده است.

به گزارش خبرگزاری ملی مالزی، معاون نخست وزیر مالزی به هم‌راه همسرش ساعت 6 صبح امروز به وقت مالزی وارد فرودگاه بین‌المللی «بوستون لاگون» شد و مورد استقبال سفیر مالزی در آمریکا قرار گرفت.

این مقام مالزیایی در سفر شش روزه خود هم‌چنین با رهبران کنگره آمریکا دیدار می‌کند و مهمان ویژه برنامه شام اعضای شورای تجاری آ.سه.آن – آمریکا خواهد بود.

سفر معاون نخست وزیر مالزی در ادامه سفر «نجیب تون رزاق» نخست وزیر مالزی به آمریکا که در ماه آوریل سال گذشته برای شرکت در نشست امنیت هسته‌ای و نشست مجمع عمومی سازمان ملل به این کشور سفر کرده بود در حال انجام است.

لازم به اشاره است پس از سفر نجیب تون رزاق به آمریکا و شرکت در جلسه خصوصی که کاخ سفید برای وی ترتیب داده بود در دیدار با باراک اوباما در مورد اعمال تحریم‌ها علیه ایران نیز گفت‌وگویی صورت گرفت که  پس از بازگشت نخست وزیر مالزی به این کشور صادرات بنزین به ایران قطع شد. این در حالی است که آقای نجیب عنوان کرد این مورد به گفت‌وگوی وی با باراک اوباما ارتباطی نداشته و به دلیل عدم سفارش جمهوری اسلامی این صادرات متوقف شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , , ,