Saturday, 18 July 2015
28 May 2023
رییس‌جهوری تركمنستان درخواست کرد:

«برگزاری شایسته نمایش‌گاه ترکمنستان در ایران»

2011 January 11

رییس جهوری ترکمنستان در جلسه هیت دولت این کشور بر اهمیت برگزاری با کیفیت و شایسته نخستین نمایش‌گاه ترکمنستان در ایران تاکید کرد.

به گزارش پای‌گاه اطلاع‌رسانی و خبر نمایش‌گاه‌های ایران در عشق آباد‌، بردی ‌محمداف در جلسه هیت دولت ترکمنستان ضمن تاکید بر برگزاری با کیفیت نخستین نمایش‌گاه کالاهای ترکمنستان در ایران، اظهار داشت: «هدف اصلی برگزاری نمایش‌گاه‌های اختصاصی ترکمنستان در کشورهای دیگر معرفی دست‌آورد‌ها، ظرفیت و توان‌مندی‌های ترکمنسان است.

وی برگزاری نمایش‌گاه‌های خارجی را موجب تحکیم و گسترش روابط و هم‌کاری‌های تجاری و اقتصادی با شرکای خارجی ترکمنستان و نیز افزایش میزان صادرات و شکوفایی اقتصاد ملی ترکمنستان دانست.

رییس جمهوری ترکمنستان هم‌چنین در این زمینه به معاون خود دستور داد، نمایش‌گاه اختصاصی این کشور در ایران و نیز پنجمین نمایش‌گاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در عشق‌آباد باید در سطح عالی سازمان‌دهی و برگزار شود.

بنا بر گزارش خبرنگار پای‌گاه اطلاع‌رسانی و خبری نمایش‌گاه‌های ایران در عشق آباد‌؛ خواجه‌ محمد محمداف معاون رییس جمهوری ترکمنستان نیز در این جلسه پیش از سخنان رییس جمهوری‌‌، گزارشی از تداکرات صورت‌گرفته برای برگزاری نخستین نمایش‌گاه اختصاصی ترکمنستان در ایران و هم‌چنین پنجمین نمایش‌گاه اختصاصی ایران در عشق‌آباد ارایه کرد.

وی هم‌چنین در گزارش خود برنامه‌های برگزاری نمایش‌گاه و همایش‌های مختلف اقتصادی و تجاری کشورهای خارجی در عشق‌آباد در سال جدید میلادی را نیز تشریح کرد.

این گزارش حاکیست رییس جمهوری ترکمنستان طی دستوری به اتاق صنایع و بازرگانی این کشور اجازه داده ‌است با شرکت نمایش‌گاه‌ بین‌المللی مشهد قراردادهای لازم را برای برگزاری نمایش‌گاه ترکمنستان در ایران منعقد کند.

از سوی دیگر رییس جمهوری ترکمنستان با صدور فرمان دیگری به اتاق صنایع و بازرگانی این کشور اجازه داده‌است تا با شرکت نمایش‌گاه‌ بین‌المللی مشهد در مورد برگزاری نمایش‌گاه اختصاصی ایران در عشق‌آباد، اسناد مربوطه را امضا کند.

به گزارش پای‌گاه اطلاع‌رسانی و خبری نمایش‌گاه‌های ایران در مشهد‌، سرکنسول کشور ترکمنستان در نشستی مشترک با مدیران نمایش‌گاه بین‌المللی مشهد و رییس انجمن نمایش‌گاه‌های ایران پیرامون اقدامات اولیه برگزاری و نشست‌های تجاری و بازید از مراکز صنعتی استان خراسان رضوی را مورد بررسی قرار دادند .

گفتنی است نخستین نمایش‌گاه اختصاصی کالا‌های ترکمنستان در ایران  هم‌زمان با سومین نمایش‌گاه نساجی، پوشاک و صنایع وابسته 27 الی 29 دی ماه در محل دایمی نمایش‌گاه‌های بین‌المللی مشهد برگزار می‌شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,