Saturday, 18 July 2015
28 October 2020
شام‌گاه شنبه روی داد،

«اعتراض به اجرای حکم اعدام خضری در پاریس»

2011 January 16

خبر / رادیو کوچه

شام‌گاه شنبه، تعدادی از ایرانیان مقیم پاریس در اعتراض به اجرای حکم اعدام حسین خضری زندانی سیاسی کرد در برابر سفارت جمهوری سلامی در این شهر دست به تجمعی اعتراضی زده و تابلوی سفارت را از از محل خود خارج کرده‌اند.

به گزارش کردیش پرسپکتیو، پس از آن‌که واحد مرکزی خبر جمهوری اسلامی و برخی دیگر از رسانەهای نزدیک به دولت از اعدام فردی در زندان ارومیه خبر دادند، معترضان ساعت ۲۲ به وقت اروپای مرکزی با نصب عکس‌هایی از حسین خضری، و دیگر زندانیان محکوم به اعدام، این اقدام جمهوری اسلامی را محکوم کردند.

حسین خضری، زندانی کرد محکوم به اعدام، در تاریخ دهم مرداد ماه سال ۱۳۸۷ در کرمانشاه توسط نیروهای سپاه نبی اکرم بازداشت شد وبه مدت شش ماه تحت بازجویی مداوم بود. وی سپس به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد و در تاریخ بیست و یک اردیبهشت سال گذشته در جلسه‌ی رسیدگی در شعبه یکم دادگاه انقلاب ارومیه به اتهام «تبلیغ علیه نظام و هم‌کاری با یکی از احزاب مخالف نظام» به اعدام محکوم شد. رای دادگاه بدوی نیز در هفدهم مرداد ماه سال ۸۸ توسط شعبه ۱۰ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان غربی تایید و به او ابلاغ شد.

لازم به اشاره است حسین خضری پیش‌تر تمامی این اتهامات را رد کرده بود و در ملاقات با خانواده‌اش از تلاش ماموران وزارت اطلاعات برای اخذ اعترافات تلویزیونی دروغین از وی خبر داده بود.

بیشتر بخوانید:

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    mCpDex pwumzpvnttoh, [url=http://hkmukstorhxi.com/]hkmukstorhxi[/url], [link=http://ghglcnfeogkq.com/]ghglcnfeogkq[/link], http://bvcprrazguuw.com/