Saturday, 18 July 2015
29 October 2020
مطبوعات دوشنبه ایران،

«ایرانیان سال ۹۱ خانه‌دار می‌شوند»

2011 January 17

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

ایران

1)کشف میدان گازی 50 میلیارد دلاری در سواحل‌جنوبی

http://www.iran-newspaper.com/

میرکاظمی: «میدان جدید گازی «خیام» با ذخیره درجای 210 میلیارد مترمکعب با قابلیت برداشت روزانه 24 میلیون مترمکعب گاز در منطقه پارسیان، شرق عسلویه مقابل جزیره لاوان، در نوار خشکی خلیج فارس واقع است.»

2) گلایه اعضای هیت منصفه مطبوعات به رییس قوه قضاییه

http://www.iran-newspaper.com/

دبیر هیت منصفه مطبوعات گفت: در جلسه اخیر رییس هیت منصفه مطبوعات با رییس قوه قضاییه، گلایه اعضای هیت منصفه از بی‌اعتنایی به رای هیت منصفه و برخی روش‌های تبعیض‌آمیز در روند دادگاه مطبوعات به سمع آیت‌اله آملی لاریجانی رسانده شد. علی‌اکبر کسائیان در گفت‌وگو با فارس درباره برگزاری جلسه مشترک رییس هیت منصفه مطبوعات با روسای قوای قضاییه و مقننه برای بررسی برخی مسایل و حواشی در عدم توجه به جایگ‌اه و رای هیت منصفه مطبوعات اظهار داشت: «عسگراولادی به‌عنوان رییس هیت منصفه مطبوعات روز گذشته با آیت‌اله آملی لاریجانی و علی لاریجانی به‌عنوان رییس مجلس شورای اسلامی جلسه مشترکی را داشت.»

جام جم

1)ایرانیان سال91 خانه‌دار می‌شوند

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100833312721

معاون اول رییس‌جمهوری گفت: «سال آینده در 18 استان کشور مسکن‌‌دار شدن تمام اهالی آن استان‌ها را جشن می‌گیریم و سال بعد از آن مسکن ‌دار شدن تمام ایرانیان را جشن خواهیم گرفت.»

2) پافشاری حریری بر مواضع خود ، برخلاف خواسته عربستان

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100833331978

به گزارش فارس، سید حسن نصراله دبیرکل حزب‌اله لبنان در سخن‌رانی مهم خود که به‌طور مستقیم از شبکه تلویزیونی المنار لبنان پخش می‌شد در زمینه آخرین تحولات لبنان با اشاره به موضوع دادگاه حریری و روند پی‌گیری فعالیت‌های آن گفت که مطالبات گروه مخالفان از دولت بر سه محور استوار بود، وی در تشریح این سه محور گفت که گروه هشت مارس می‌خواست تا دولت لبنان ، قضات خود را از دادگاه بین‌المللی ترور حریری خارج کند و هم‌چنین از حمایت مالی این کشور نیز دست بردارد و ارتباط خود را نیز با دادگاه حریری لغو کند.

تهران امروز

1)شاخص‌های 12گانه وحدت اصول‌گرایان

http://www.tehrooz.com/

شش‌ماه رایزنی و مشورت برجسته‌ترین چهره‌های روحانی اصول‌گرا با محوریت آیت‌اله مهدوی‌‌کنی و آیت‌اله محمد یزدی سرانجام دیروز فرجامی مکتوب یافت و امضای این دو چهره ارشد و سیاست‌مدار بر پای بیانیه‌ای نشست که یک مقدمه و 12 بند داشت. مقدمه‌ای که متاثر از رهنمودهای مقام معظم رهبری، بر وحدت به‌عنوان ضروری‌ترین نیاز جامعه و اصول‌گرایان تاکید ورزیده بود و با اشاره به چهار اصل اسلام، جمهوری اسلامی (قانون اساسی)، خط و سیره امام(ره) و ولایت مطلقه فقیه به‌عنوان مبانی، 12 محور را به‌عنوان مهم‌ترین شاخص‌های تبیین‌کننده اصول‌گرایی اعلام کردند. اصولی که بدون شک گامی تازه در راستای وحدت حداکثری اصول‌گرایان خواهد بود، وحدتی که تنها معطوف به مسایل حوزه سیاست نخواهد بود.

2) دیدگاه‌های هشت نماینده مجلس

http://www.tehrooz.com/

طرح استانی‌شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی که احتمالن انتخابات آینده مجلس را در برخواهد گرفت، از جمله مهم‌ترین موضوعاتی است که در گفت‌وگوهای علنی و پنهان نمایندگان مجلس، محور بحث‌ها را شکل می‌دهد. گستره تغییرات وسیعی که با اجرایی‌شدن این طرح در نحوه برگزاری انتخابات، کاندیداتوری و انتخاب نمایندگان صورت خواهد گرفت و نسبت مستقیم این تغییرات با سرنوشت سیاسی بسیاری از نمایندگان، سبب شده است این طرح از جمله مهم‌ترین طرح‌های پیش ‌روی مجلس باشد. به‌ویژه اینکه تلاش برای استانی‌کردن انتخابات سابقه‌ای مبسوط دارد و حتا یک‌بار با رای منفی شورای نگهبان روبه‌رو شده است.

رسالت

1)تظاهرات ده‌ها هزار اسراییلی علیه نژادپرستی رژیم صهیونیستی

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=51945

به گزارش فارس، بیش از 30 هزار اسراییلی، فلسطینی و اعراب ساکن سرزمین اشغالی به هم‌راه شماری از اعضای کنست (پارلمان) و رهبران مراکز حقوق بشر با راه‌پیمایی در خیابان‌های تل‌آویو شعارهایی علیه تبعیض‌نژادی و قوانین نژادپرستانه دولت نتانیاهو سر دادند. شرکت‌کنندگان در تظاهرات در حالی که پرچم‌های اسراییل و فلسطین را در دست داشتند پلاکاردهایی نیز حمل می‌کردند که بر روی آن‌ها نوشته بود: «باید از دموکراسی حمایت کنیم تا دموکراسی از ما حمایت کند   و صلح به جای جنایات جنگی، دموکراسی با قوانین نژادپرستانه محقق نمی‌شود و  احزاب راست‌گرای دیوانه، خطری برای اسراییل هستند.» کنست رژیم صهیونیستی در ششم ژانویه اخیر تصمیم گرفت که کمیته‌ای برای بررسی بودجه سازمان‌های مردم نهاد که از اقدامات ارتش این رژیم انتقاد می‌کنند تشکیل و منابع مالی آن‌ها را قطع کند.

2) اجرای شدیدتر منع آمد و شد در تونس

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=51952

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی فرانس 24، خبرنگار اعزامی این شبکه به تونس افزود در مرکز شهر تونس پایتخت این کشور حضور نظامیان بسیار مشهود است و هیچ‌کس حق خروج از خانه‌ها را ندارد. صدای تیراندازی در طول شب به‌طور مستمر شنیده می شد. نیروهای انتظامی نیز دستور دارند به سوی هر فرد مشکوکی تیراندازی کنند. وی ادامه داد همه مسافرانی که پس از قانون آمد‌و‌شد هواپیمایشان فرود می آید مجبورند شب را در فرودگاه سپری کنند. به نظر می‌رسد گروه‌های غارت‌گر در برخی از محله‌ها بازهم تلاش کنند شب‌ها به اقدامات خود ادامه دهند.

خراسان

1‌) گزارش‌ها از تصمیم مجمع تشخیص درباره نحوه انتخاب رییس کل بانک مرکزی

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1389&month=10&day=27&id=529780

روز شنبه پس از پایان جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام و پس از اظهارات محمد هاشمی که در گفت‌وگو با ایسنا خبر داده بود محسن رضایی مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره مجمع عمومی بانک مرکزی را اطلاع رسانی می‌کند، همه منتظر بودند وضعیت انتخاب رییس کل بانک مرکزی که مورد اختلاف دولت و مجلس بود و حتی با اظهارنظر صریح رییس‌جمهوری مواجه شده بود، روشن شود ولی خبری از جلسه مجمع منتشر نشد تا رسانه‌ها که بی‌صبرانه منتظر تصمیم‌گیری نهایی بودند باز هم منتظر بمانند.

2‌) موافقت مجلس با اجباری‌شدن ثبت اسناد نقل‌و‌انتقال خودرو در دفترهای اسناد رسمی

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1389&month=10&day=27&id=529777

نمایندگان مجلس شورای اسلامی به ماده‌ای از لایحه نحوه رسیدگی به تخلفات رای دادند که بر اساس آن نقل‌و‌انتقال خودرو به موجب سند رسمی اجباری شد. به گزارش ایسنا، به موجب این ماده که برای رفع ایراد شورای نگهبان به تصویب مجلس رسیده نقل‌و‌انتقال خودرو به موجب سند رسمی انجام می‌شود و دارندگان وسایل نقلیه مکلف‌اند قبل از هر گونه نقل‌و‌انتقال خودرو در دفترهای اسناد رسمی، ابتدا به ادارات راه‌نمایی و رانندگی یا مراکز تعیین شده از سوی راه‌نمایی و رانندگی برای بررسی اصالت وسیله نقلیه، هویت مالک، پرداخت جرایم و دیون معوق و تعویض پلاک به‌نام مالک جدید مراجعه کنند. به موجب این مصوبه نیروی انتظامی می‌تواند با هم‌کاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، امکان استقرار دفترهای اسناد رسمی را به تعداد کافی در مراکز تعویض پلاک فراهم کند.

همشهری

1)توضیحات وزارت بازرگانی درباره حذف یارانه شیر

http://www.hamshahri.net/news-125951.aspx

با انتشار خبر احتمال حذف یارانه شیر در آستانه بهمن ماه، وزارت بازرگانی با رد این موضوع اعلام کرد: هنوز تصمیمی در این‌باره گرفته نشده است. از سوی دیگر پای‌گاه اطلاع‌رسانی دولت هم از اختصاص قطعی یارانه شیر در سال‌جاری خبر داد. به‌گزارش همشهری، درحالی‌که زمزمه‌هایی مبنی بر حذف شیر از ماه آینده به گوش می‌رسید، انتشار این خبر در روزنامه همشهری باعث شد تا وزارت بازرگانی و نمایندگان ویژه رییس‌جمهوری در کارگروه کنترل بازار هرگونه احتمال حذف یارانه شیر را منتفی اعلام کنند.

2) وزیر نفت: «قیمت واقعی بنزین 900 تومان است»

http://www.hamshahri.net/news-125952.aspx

ه گزارش همشهری مسعود میرکاظمی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به این‌که هم‌اکنون قیمت هر لیتر بنزین در بازار فوب خلیج‌فارس بیش از 700تومان به ازای هر لیتر است، گفت: «با محاسبه هزینه حمل، بارگیری، تخلیه، انتقال، توزیع، عرضه و مالیات بر ارزش افزوده، قیمت تمام شده هر یک لیتر بنزین به 900 تومان افزایش می‌یابد.»

دنیای اقتصاد

1)روند افزایشی قیمت‌ها در بازار گاز و فرآورده‌های نفتی

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=240460

به‌دلیل کاهش دمای هوا در منطقه شمال شرقی آمریکا و افزایش تقاضای گرمایشی گاز طبیعی و هم‌چنین کاهش قابل توجه سطح ذخایر زیر‌زمینی عملیاتی گاز طبیعی آمریکا به میزان 138 میلیارد فوت‌مکعب طی هفته منتهی به 7 ژانویه 2011، قیمت آتی‌های گاز طبیعی در بورس نایمکس، از حدود 4.399دلار در هر میلیون بی.تی.یو در تاریخ 10 ژانویه 2011 تا بیش‌تر از 4.48 دلار در هر میلیون بی.تی.یو در تاریخ 14 ژانویه 2011 افزایش یافت.

2) وام مسکن خبرنگاران منتفی است

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=240455

فرید قدیری: «پیشنهاد پرداخت 30 میلیون تومان وام بانکی خرید مسکن به خبرنگاران که مرداد امسال به مناسبت روز خبرنگار اعلام شد، در دست‌انداز تصویب قرار گرفته، طوری‌که گفته می‌شود صدور اجازه برای تصویب این پیش‌نهاد، ملاحظه‌ قانونی دارد.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,