Saturday, 18 July 2015
28 October 2020
در روز نخست رای‌گیری‌های پارلمان لبنان،

«میقاتی با ده اختلاف از حریری پیش افتاد»

2011 January 25

خبر / رادیو کوچه

روز سه‌شنبه و در روز اول رایزنی‌های رییس‌جمهوری لبنان با نمایندگان پارلمان، در رای‌گیری‌های انجام شده 59 نفر از میقاتی و 49 نفر از نخست‌وزیری حریری حمایت کرده‌اند.

به گزارش روزنامه السفیر لبنان، رایزنی‌های «میشل سلیمان» رییس‌جمهوری لبنان با نمایندگان پارلمان لبنان نشان از اختلاف زیاد در میان لبنانی‌ها دارد و مشخص کرده که برای جمع کردن و ایجاد وحدت میان آن‌ها تلاش زیادی لازم است.

بر اساس این گزارش روز اول این رایزنی‌ها به صورتی به پایان رسید که می‌توان گفت که این «نجیب میقاتی» است که در رقابت سخت نخست‌وزیری میان هشت مارس و 14 مارس به نفع جریان مقاومت در لبنان پیروز خواهد شد، بر همین اساس وی در روز اول موفق شده است تا حمایت 59 نماینده را به دست آورد، این در حالی است که تنها 49 نفر با نخست‌وزیری سعد حریری موافقت کرده‌اند.

السفیر می‌افزاید که احتمال دارد میزان آرای میقاتی در روز دوم از مرز 68 رای بگذرد.

این در حالی است که با وجود این سران نیروهای 14 مارس هم‌چنان مدعی هستند که میقاتی نمی‌تواند نخست‌وزیر توافقی میان لبنانی‌ها باشد، آن‌ها کاندیداتوری وی را موجب کشانده شدن لبنان به سوی پرت‌گاه دانسته و سعی دارند او را نماینده حزب‌اله لبنان، هشت مارس و سوریه معرفی کنند.

این در حالی است که هشت مارس اعتقاد دارد که آن‌چه در لبنان در حال روی دادن است، در راستا و چارچوب قانون اساسی این کشور قرار دارد و گروه مقابل باید واقعیت جدید را پذیرفته و با آن کنار بیاید.

بیشتر بخوانید:

«عدم حمایت حزب‌اله از دولت حریری»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,