Saturday, 18 July 2015
31 October 2020
وزارت خارجه جمهوری اسلامی خطاب به سران مصری:

«‌صدای مردم خود را بشنوند»

2011 January 30

خبر / رادیو کوچه

وزارت خارجه جمهوری اسلامی روز شنبه در واکنش به اعتراضات ضددولتی مصر در چند روز اخیر از مقامات مصری خواست صدای مردم خود را بشنوند و به خواسته‌های آن‌ها عمل کنند.

به گزارش مهر، رامین مهمانپرست، سخن‌گوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی، روز شنبه در واکنشی رسمی به ناآرامی‌های چند روز اخیر مصر که دست‌کم 95 کشته بر جای گذاشته است تظاهرات مصریان را «حرکتی عدالت‌خواهانه» توصیف کرد.

آقای مهمانپرست هم‌چنین اضافه کرد که مردم مصر که از روز سه‌شنبه گذشته در خیابان‌ها دست به اعتراض زده‌اند به دنبال «تحقق خواسته‌های ملی، اعتقادی» خود هستند.

این مقام جمهوری اسلامی ماه گذشته در واکنش به تحولات اخیر در کشور تونس نیز که به فرار رییس جمهور آن به عربستان انجامید اعلام کرده بود که برای جمهوری اسلامی «اجرای خواست ملت تونس در بهترین شرایط اهمیت دارد».

این در حالی است که در جریان اعتراضات مردمی به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ در ایران، برخی نیروهای موسوم به لباس شخصی و نیروهای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی تعدادی از مردم را بازداشت و برخی نیز در بازداشت‌گاه کهریزک کشته و تعدادی نیز محروح شده‌اند. هم‌چنین برخی در دادگاه‌های انقلاب به اعدام، حبس، شلاق و محرومیت‌های طولانی مدت محکوم شدند.

بیشتر بخوانید:

«اعلام برخی از اعضای کابینه حسنی مبارک»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,