Saturday, 18 July 2015
25 October 2020
نماینده مجلس در انتقاد از وزیر خارجه پیشنهادی:

«برنامه‌های صالحی یک مشت شعار کلی است»

2011 January 30

خبر / رادیو کوچه

مصطفا کواکبیان، نماینده سمنان در جلسه علنی روز یک‌شنبه در مخالفت با تصدی وزارت خارجه توسط علی‌اکبر صالحی طی سخنانی، مدرک تحصیلی و سوابق کاری وی را از جمله موارد انتقاد خود عنوان کرده است.

به گزارش مهر، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با انتقاد از علی‌اکبر صالحی، گفت: «صالحی در برنامه‌ای که ارایه کرده است جز یک مشت شعار کلی چیزی در آن نیست.»

وی در آغاز با انتقاد از دفاع کوتاه احمدی‌نژاد رییس جمهوری اسلامی از صالحی گفت: «آقای رییس جمهوری فقط یک دقیقه از زمان خود را برای معرفی آقای صالحی استفاده کرد و از کنار موضوع گذشت.»

کواکبیان هم‌چنین با انتقاد از شیوه برکناری متکی، گفت: «ای کاش آقای صالحی پس از این اتفاق به عنوان وزیر نمی‌آمد تا با روال طبیعی‌تری در خدمت ایشان باشیم.»

وی گفت: «چرا سکان عرصه دیپلماسی را به کسی بسپاریم که مدرک تحصیلی وی در این حوزه سازگار نیست.»

کواکبیان خاطر نشان کرد: «من اسم نمی‌برم از کسانی که سفیر هستند و هیچ تناسبی با رشته تحصیلی ندارند صرفن بر اساس ارتباطاتی که داشته‌اند توانسته‌اند به عنوان سفیر معرفی شوند. حال آنان که به صورت فامیل بازی انتخاب شده‌اند را نمی‌گویم.»

نماینده سمنان در خصوص سوابق کاری صالحی نیز گفت: «آخرین سمت ایشان هم در سازمان انرژی اتمی بوده است. ایشان هیچ وقت پرسنل وزارت خارجه نبوده است.»

بیشتر بخوانید:

«علی اکبر صالحی با 146 رای وزیر امورخارجه شد»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,