Saturday, 18 July 2015
16 October 2021
در دادگاه انقلاب برگزار شد،

«احضار و محاکمه توکلی، هدایت و گلرو سه فعال دانش‌جویی»

2011 February 02

خبر / رادیو کوچه

صبح روز سه‌شنبه، بهاره هدایت، مجید توکلی و مهدیه گلرو، سه فعال دانش‌جویی، مجدد از زندان به دادگاه انقلاب احضار شده و مورد محاکمه قرار گرفته‌اند. این احضاریه در خصوص نوشته‌ها و بیانیه‌های منتشر شده از سوی این سه نفر صورت گرفت.

به گزارش دانشجونیوز، این دادگاه به ریاست قاضی مقیسه جهت تکذیب بیانیه‌های منتشر شده و نوشته‌هایی که به بیرون از زندان ارسال شده برگزار شده است.

گفته می‌شود هم‌چنین از این سه فعال دانش‌جویی خواسته شده تا از سایت‌ها و عاملان انتشار این مطالب نیز اعلام شکایت کنند.

لازم به ذکر است این جلسه دادگاه بدون طی کردن مراحل قانونی و بدون حضور وکیل دانشجویان برگزار شد.

این ٣ فعال دانش‌جویی هم‌چنین به روند برگزاری این دادگاه و اظهارات قاضی مقیسه اعتراض کرده‌اند. در پی این اعتراض‌ها، رییس دادگاه مجید توکلی را از دادگاه اخراج کرده است.

لازم به اشاره است بهاره هدایت و مجید توکلی پیش از این نیز در تاریخ ۶ دی ماه امسال در شعبه ۴ بازپرسی دادسرای اوین مجدد مورد بازجویی قرار گرفته بودند.

بهاره هدایت عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت از تاریخ ۱۰ دی ماه ۱۳۸۸ بازداشت و توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه به حکم سنگین ۹ سال و نیم زندان محکوم شده است.

مجید توکلی عضو سابق انجمن اسلامی دانش‌گاه امیرکبیر نیز به ۸ سال زندان و تبعید به زندان رجایی شهر کرج محکوم شده است. این احکام از جمله سنگین‌تر احکام حبس صادر شده برای فعالان دانش‌جویی است.

مهدیه گلرو، نایب دبیر انجمن اسلامی دانش‌گاه علامه و عضو شورای دفاع از حق تحصیل، نیز در تاریخ ١١ آذر ٨٨ بازداشت شد. وی در فروردین سال ٨٩ به اتهام «تبلیغ علیه نظام و تجمع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت ملی» به دو سال و چهار ماه حبس تعزیری محکوم شد.

بیشتر بخوانید:

«صدور اتهامات جدید علیه مجید توکلی و بهاره هدایت»

«اعتصاب غذای دو دانش‌جو در اوین»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,