Saturday, 18 July 2015
20 October 2020
مطبوعات یک‌شنبه ایران،

«احتمال ‌فرار مبارک به ‌آلمان یا شرم‌الشیخ»

2011 February 06

رادیو کوچه

مهم‌ترین عنوان‌های مطبوعات امروز ایران:

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

جام جم

1) نوری‌المالکی‌: «دیگر نخست‌وزیر نمی‌شوم»

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100835046089

نوری المالکی‌، نخست‌وزیر عراق با تاکید بر این‌که برای دور سوم نخست وزیر نخواهد شد، گفت:‌ «نظریه قانونی شدن دو دوره نخست‌وزیری را قبول دارم.»

2) احتمال ‌فرار مبارک به ‌آلمان یا شرم‌الشیخ

http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100835048088

با گسترش اعتراضات مردمی و پافشاری آمریکا و اتحادیه اروپا مبنی بر انتقال فوری قدرت در مصر، احتمال می‌رود، مبارک برای معاینات پزشکی به آلمان سفر کند و یا به شرم‌الشیخ برود. این اقدام امکان تشکیل دولت جدید را فراهم می‌کند.

خراسان

1) رییس جمهوری: «استیضاح بهبهانی غیرقانونی بود»

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1389&month=11&day=17&id=572430

دکتر محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری روز گذشته در حاشیه بیست و چهارمین جشن‌واره بین‌المللی خوارزمی به شدت از استیضاح و استیضاح‌کنندگان «حمید بهبهانی»، وزیر راه و ترابری به تازگی برکنار شده انتقاد کرد و این استیضاح را غیرقانونی خواند. دکتر احمدی‌نژاد در عین حال که وعده داد در آینده درباره عمل‌کرد مجلس با مردم سخن بگوید، استیضاح‌کنندگان وزیر راه و ترابری را نیز به باد انتقاد گرفت و با اشاره به مطالب مطرح شده در استیضاح گفت: «اگر این مطالب به عنوان ایراد به وزیر وارد باشد، صد برابر آن به استیضاح‌کنندگان وارد است.» رییس جمهوری هم‌چنین از پی‌گیری نکردن موضوع استیضاح بهبهانی خبر داد از این‌رو که ادغام وزارت راه با وزارت‌خانه‌های زیربنایی در حال انجام است.

2) ایران به باش‌گاه صادر‌کنندگان بنزین پیوست

http://www.khorasannews.com/News.aspx?type=1&year=1389&month=11&day=17&id=572653

با راه‌اندازی فاز اول طرح توسعه پالایش‌گاه شازند در استان مرکزی ۲میلیون لیتر به تولید روزانه بنزین کشور افزوده و مجوز بازاریابی برای صادرات یک میلیارد لیتر بنزین تا پایان سال صادر شد.

رسالت

1) اوباما: «مبارک از قدرت کناره‌گیری کند»

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=53757

رییس جمهوری آمریکا در موضعی فریب‌کارانه خطاب به همتای مصری خود اظهار داشت که تظاهر به اصلاحات بی‌فایده است و آینده از آن ملت مصر خواهد بود.

2) البرادعی مهره‌‌ای آمریکایی- اسراییلی است

http://www.resalat-news.com/Fa/?code=53774

نماینده مردم سمنان در مجلس خبرگان رهبری گفت: «البرادعی» مهره‌‌ای آمریکایی- اسراییلی است و مردم مصر باید مواظب دسیسه استکبار جهانی باشند.

کیهان

1) انفجار خط لوله انتقال گاز از مصر به اسراییل

http://www.kayhannews.ir/891117/16.htm#other1602

افراد ناشناس خط لوله گاز مصر به اسراییل را در منطقه مرزی العریش منفجر کردند.

به گزارش شبکه خبری الجزیره، انفجار شدید در خط لوله انتقال گاز مصر به رژیم صهیونیستی به قطع گاز به اسراییل و وقوع آتش‌سوزی مهیبی در منطقه منجر شد.

2) پرداخت عیدی کارکنان دولت از هفته جاری

http://www.kayhannews.ir/891117/4.htm#other401

وزیر امور اقتصاد و دارایی از پرداخت عیدی 318 هزار تومانی کارمندان در هفته جاری و تصویب کلیات لایحه و تبصره های بودجه سال 90 در دولت خبر داد و گفت: «کارگروه سه جانبه‌ای برای بودجه تشکیل شده و به‌زودی لایحه از سوی دولت تقدیم مجلس می‌شود.»

همشهری

1) پاسخ مجمع تشخیص مصلحت به نامه رییس جمهوری

http://www.hamshahri.net/news-127454.aspx

مجمع تشخیص مصلحت نظام در آستانه سال‌روز صدور فرمان حضرت امام خمینی مبنی بر تاسیس مجمع تشخیص مصلحت نظام -17 بهمن- به بندهای مختلف نامه‌ای که محمود احمدی‌نژاد اوایل بهمن ماه خطاب به نمایندگان نوشته بود پاسخ داد و آورد: «شان مجمع در مورد اختلاف مجلس و شورای نگه‌بان و سیاست‌های کلی، شان تشخیص مصلحت است که در واقع شان رهبر نظام است و مجمع به‌عنوان هیت مستشاری رهبری این شان رهبر را بر عهده دارد.

به همین لحاظ اعتبار مصوبات مجمع برتر از مصوبات سایر نهادهای قانونی است و بنا به تفسیر شورای محترم نگه‌بان «هیچ ‌یک از مراجع قانون‌گذاری حق رد، ابطال، نقض و فسخ مصوبه مجمع را ندارد.» در نتیجه به نظر می‌رسد اعتراض به مصوبات قانونی مجمع و ایراد و اشکالات غیرموجه به آن نوعی بی‌توجهی به قانون اساسی و اعتراض به مقام ولایت است و از هیچ‌کس پذیرفته نیست.

2) مبارک از رهبری حزب حاکم مصر استعفا داد

http://www.hamshahri.net/news-127433.aspx

سی ان ان در خبری فوری اعلام کرد مبارک از رهبری حزب حاکم مصر (حزب دمکراتیک ملی) استعفا داده است. جمال مبارک پسر حسنی مبارک نیز از این حزب استعفا داده است.

حسام بدراوی (Hossam Badrawi) به عنوان دبیرکل جدید حزب معرفی شده که نماینده جناح لیبرال محسوب می‌شود.

دنیای اقتصاد

1) جهش 2 درصدی بورس در یک روز

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=242418

شاخص کل بورس اوراق بهادار روز گذشته رشدی بی‌سابقه را به میزان 461.15 واحد به ثبت رساند تا با این رشد 2.16 درصدی در مرز 22 هزار واحد قرار گیرد. بنابراین اطلاعات، بازدهی بورس تهران از ابتدای امسال تاکنون به 74 درصد رسیده است. این در شرایطی است که بازدهی شاخص طی سال گذشته 57.4 درصد بوده و اگر روند رشد شاخص بورس تا پایان سال تداوم یابد، سال 89، دومین سال پربازده بورس طی 12 سال اخیر و بعد از سال 82 با بازدهی 139 درصدی خواهد بود.

2) وعده ایجاد 2.5 میلیون شغل در یک سال

http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=242502

محمدرضا رحیمی معاون اول رییس‌ جمهوری دیروز در آیین بهره‌برداری از سد مخزنی البرز در استان مازندران اعلام کرد که سال آینده، سال ایجاد حداقل 2 میلیون و 500 هزار شغل است که با این کار نرخ بی‌کاری به4.3  درصد می‌رسد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,