Saturday, 18 July 2015
25 October 2021

«فردا زمان اعلام پاسخ رسمی ایران به البرادعی»

2009 October 28

نظر رسمی جمهوری‌اسلامی‌ایران درباره مذاکرات تحویل سوخت به آژانس بین‌المللی انرژی ‌اتمی روز پنجشنبه اعلام می‌شود.

علی‌اصغر سلطانیه نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی فردا پنجشنبه ضمن دیدار با البرادعی مدیرکل آژانس پاسخ ایران درباره مذاکرات وین را اعلام می‌کند.

به گزارش مهر به نقل از مقامی مطلع در وین، ایران در پاسخ قطعی خود به آژانس با قبول چارچوب مشخص‌شده در مذاکرات وین برای تحویل سوخت راکتور تهران به ایران، اصلاحاتی را در متن پیش‌نویس وین ارایه خواهدداد .هرچندجزئیات بیشتری از اصلاحات انجام‌شده در پیش‌نویس مذاکرات تاکنون منتشر نشده‌است.

پیش از این چندتن از مقام‌های عالی‌رتبه جمهوری اسلامی از جمله علی لاریجانی رییس مجلس و علاء‌الدین بروجردی، رییس کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس و محمدرضا باهنر با این توافق‌نامه مخالفت کرده‌اند.

این درحالی‌است که مسوول امورسیاست خارجی اتحادیه اروپا روز سه‌‌شنبه در واکنش به انتشار اخباری درباره تمایل ایران به انجام تغییراتی در پیش‌نویس توافق‌نامه وین اظهار داشته‌است که پیش‌نویس توافق وین نیازی به انجام تغییرات اساسی ندارد.

از سوی دیگر وزیر امورخارجه فرانسه نیز ایران را به «وقت‌کشی» متهم کرده و از احتمال تشدید تحریم‌ها علیه تهران خبر داده‌است.

براساس پیش‌نویس توافق‌نامه‌ای که مدیرکل آژانس انرژی اتمی چهارشنبه گذشته به چهار طرف مذاکرات وین تحویل‌داد،‌ ایران می‌پذیرد که حدود ۷۵ درصد از یک و نیم تن اورانیوم کم‌ غنی‌شده خود را برای غنی‌سازی بیشتر به روسیه بفرستد و در پایان میله‌های سوخت اتمی را از فرانسه تحویل بگیرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: