Saturday, 18 July 2015
17 September 2021
با انفجار یک خودرو بمب گذاری شده

«ده‌ها کشته در انفجار پاکستان»

2009 October 28

با انفجار یک خودرو بمب گذاری شده در شمال غرب پاکستان دست کم هشتاد تن کشته شدند.

این خودرو در یک بازار پر ازدحام در شهر پیشاور، مرکز ایالت شمال غرب پاکستان، منفجر شد و به گفته منابع محلی، دست کم هشتاد نفر را کشت و تعداد نامعلومی را زخمی کرد.

منابع بیمارستانی در پیشاور شمار زخمی های این انفجار را بیش از یکصد و پنجاه نفر گزارش کرده اند.

به گزارش بی‌بی سی این بازار عمدتن به فروش کالاهای مخصوص زنان اختصاص داشت و در نتیجه، اکثر قربانیان این بمب‌گذاری زنان بوده‌اند.

براساس گزارش‌های رسیده، وقوع این انفجار باعث آتش‌سوزی در فروشگاه‌های نزدیک محل بمب‌گذاری شد و یک ساختمان نیز به طور کامل فرو ریخت.

هنوز هیچ شخص یا گروهی مسئولیت این بمب گذاری را برعهده نگرفته اما احتمال می رود که طالبان پاکستانی این بمب گذاری را انجام داده باشد.

این انفجار در پیشاور هم‌زمان با سفر هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا، به پاکستان رخ داده است.

بنا به همین گزارش، پس از انتشار اخبار این واقعه، خانم کلینتون در یک کنفرانس خبری در اسلام آباد، پایتخت پاکستان، گفت که ایالات متحده دوش به دوش پاکستان در مبارزه با گروه‌های افراطی و بی‌رحم شرکت می‌کند. وی افزود که پاکستان در مقابله با گروه‌های تندرو که مردم بی‌گناه را به قتل می رسانند و آرامش آنان را بر هم می‌زنند تنها نخواهد ماند.

از آغاز ماه اکتبر سال جاری، عملیات طالبان در مناطق مختلف پاکستان شدت گرفته و در جریان آن تا کنون حدود دویست نفر کشته شده اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: