Saturday, 18 July 2015
23 October 2020
بهمن پرحادثه و خبر

«ولنتاین سبز»

2011 February 11

آذین/ رادیو کوچه

– موسوی و کروبی هشدار می‌دهند مناسبات شاهنشاهی به نام دین باز تولید شده است.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

– در آستانه برگزاری اجلاس خبرگان‌، ‌خبر‌ها حاکی از تلاش برای حذف هاشمی است و او می‌گوید: «اساس ظلم از ضخامت پاره می‌شود» و بر مواضع آن نماز جمعه سبز تاکید می‌کند.

– هم‌زمان با افزایش شمار اعدام در ایران کمپین بین‌المللی لغو مجازات مرگ در ایران تشکیل می‌شود که خبر می‌دهد از اعدام دست کم 121 نفر در شش هفته گذشته و هم‌چنین اعدام قاچاق‌چیان بدون ذکر اسامی در بیرجند‌، تهران و کرج.

– فرسودگی خطوط انتقال نفت خام در بندر دیلم بوشهر، موجب شده است که ۴۰۰ هکتار زمین کشاورزی آلوده شود و لکه نفتی به طول  ۲۰و عرض ۷ کیلومتر در خط ساحلی خلیج فارس، این منطقه را دچار بحران آلودگی نفتی کند. و ما به یاد می‌آوریم نشت نفت خلیج مکزیک را.

– فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا از واگذاری طرح ۵۰۰ میلیارد تومانی ساخت خط لوله انتقال نفت به این قرارگاه خبر داد.

– مادران پارک لاله، ‌مادران عزادار، ‌به وزارت اطلاعات احضار می‌شوند. زندانیان ممنوع‌المرخصی می‌شوند،  دستگیری‌ها‌، باز‌جویی‌ها‌، تهدید‌ها و محکومیت‌ها هم‌چنان ادامه دارند.

– و خاتمی می‌گوید: «استبداد انسان را تحقیر می‌کند.»  ما دوره می‌کنیم تاریخ را‌،‌ انقلاب نارنجی اوکراین، انقلاب رومانی‌،‌ انقلاب یاسمن تونس‌،‌ و حال شجاعت مردم مصر و آغاز حرکت‌های مشابه در دیگر کشور‌های منطقه .

نگاه ایرانیان از  میدان تحریر مصر و جوان مصری «وائل غنیم»  که با مچ‌بند سبز سخن می‌گوید به 25 بهمن و میدان آزادی بر‌می‌گردد، رهبران جنبش سبز فراخوان داده‌اند برای راه‌پیمایی در 25 بهمن‌. غرق تماشای خیزش‌های منطقه،‌ امید داریم باز‌‌گردیم به اوج در روز چهاردهم فوریه‌، روز  عشاق ‌و به نام عشق به ایران تا این روز نقطه عطف تاریخ معاصرمان شود‌، امید که روزی باشد برای فریاد نه بزرگ به همه دیکتاتور‌ها‌،‌ شروع پایان خفقان‌،‌ پایان سیاهی بی‌پایان‌. سبز شویم دوباره،‌ یادمان باشد اگر حمایت دولت‌های خارجی را نداریم‌، ‌آزادی‌خواهان همه دنیا مشتاق حرکت سبز ما هستند‌. تنها حضورمان آغازی دوباره خواهد بود بیایید اعتماد کنیم به قدرت با هم بودنمان و قدرت‌ نسلی سبز که دیگر می‌خواهد زندگی کند‌، ‌شاد باشد و آزاد‌، نسلی که دغدغه زندگی دارد و شادی‌. که امسال در ایران روز عاشقان دیگر قرمز نیست که سبز است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,