Saturday, 18 July 2015
27 October 2020
پس از معرفی به زندان اوین،

«اجرای حکم حبس تعزیری غمین، فعال دانش‌جویی»

2011 February 14

خبر / رادیو کوچه

روز یک‌شنبه، محسن غمین دانش‌جوی دانش‌گاه امیر‌کبیر (پلی‌تکنیک تهران)، جهت اجرای حکم حبس صادر شده از سوی دادگاه انقلاب تهران، خود را به زندان اوین معرفی کرده است.

محسن غمین، از فعالان دانش‌جویی سوسیالیست که در ۱۳ آذر سال ۸۶ در مراسم بزرگ‌داشت روز دانش‌جو در دانش‌گاه تهران بازداشت شده بود، با اجرایی شدن حکم دو سال حبس تعزیری و صدور حکم جلب وی در تاریخ ۲۳ بهمن ۸۹ خود را به زندان اوین معرفی کرد.

به گزارش کمیته گزارش‌گران حقوق بشر، اتهامات مطرح شده علیه وی «اقدام علیه امنیت ملی از طریق تشکیل و عضویت در گروهک مارکسیستی» و «اجتماع و تبانی علیه نظام» است که مبنای صدور دو سال حبس تعزیری در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی مقیسه برای وی قرار گرفت و این حکم در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید‌نظر نیز به تایید رسید.

لازم به ذکر است که این فعال دانش‌جویی، بدون حضور وکیل مدافع در دادگاه شرکت کرده و امکان ارایه دفاعیه حقوقی در دادگاه را نیز نداشته است.

محسن غمین فعال دانش‌جویی مقطع کارشناسی رشته‌ی مهندسی عمران که در دانش‌گاه پلی تکنیک تهران تحصیل می‌کند آذرماه سال ۸۶ توسط وزارت اطلاعات بازداشت شد و مدت ۴۸ روز را در سلول انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین به سر برد و سپس به قید وثیقه به‌طور موقت آزاد شد. وی هم‌چنین در اسفند ۸۷ در جریان اعتراض دانش‌جویان پلی‌تکنیک از سوی کمیته انضباطی دانش‌گاه به دو ترم محرومیت از تحصیل با احتساب سنوات محکوم شد و مدت یک‌سال به دانش‌گاه ممنوع‌الورود شده بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,