Saturday, 18 July 2015
28 May 2023
به منظور مقابله با تهدیدهای نرم؛

«پلیس فضای مجازی به زودی آغاز به کار می‌کند»

2009 October 30

معاون اجتماعی نیروی انتظامی گفت: «در مبارزه با مفاسد اجتماعی و فعالیت‌های مجازی عوامل جنگ نرم به هیچ وجه کوتاه نمی‌آییم و با این جرایم قاطعانه برخورد خواهیم‌کرد.»

به گزارش ایسنا، سردار بهمن کارگر در آیین پایانی نمایشگاه نیروی انتظامی در اهواز گفته است که  وظیفه نیروی انتظامی، استقرار امنیت در جامعه برای پویایی سرمایه اجتماعی است و سیاست پیش‌گیری اجتماعی بر سیاست پیش‌گیری انتظامی مقدم است. به هر میزان که در پیش‌گیری اجتماعی در کشور سرمایه‌گذاری شود به همان میزان در پیش‌گیری انتظامی صرفه‌جویی می‌شود و پلیس زمانی معنی می‌یابد که با حفظ ارزش‌ها و با رویکردی جامعه‌محور در خدمت آحاد مردم باشد.

کارگر در ادامه با بیان این که هم اکنون در کشور با مسئله تهدید نرم مواجه هستیم  تصریح کرده‌است: «تجربه انقلاب مخملی در کشورهای دیگر نشان می‌دهد که این نوع انقلاب‌ها ابتدا از تغییر سبک زندگی مردم آغازشده و به تدریج بدون صرف هیچ هزینه‌ای در تفکر جامعه واردشده و کشور را به انحراف می‌کشاند. دشمن در تهدید نرم، ارزش‌ها و باورهای جامعه را خدشه‌دار می‌کند.»

معاون اجتماعی ناجا در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به این‌که دشمن در جنگ نرم به وسیله ابزارهای مجازی به دل خانواده‌ها رسوخ کرده، گفته است لازم است نیروی انتظامی نیز به فضای مجازی وارد شده و مقدماتش در نیروی انتظامی فراهم شود و تصریح کرده است که پلیس فضای مجازی برای مقابله با تهدیدهای نرم به زودی آغاز به کار می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: «در روزهای گذشته برخی افراد گفته‌اند که نیروی انتظامی در برخورد با مفاسد اجتماعی تجدید نظر کرده است، ولی اعلام می‌کنم که نیروی انتظامی به هیچ وجه در برخورد با مفاسد اجتماعی کوتاه نمی‌آید. تنها ممکن است روش و ابزار برخورد تغییر کند، ولی اصل برخورد تغییر نمی‌کند.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: